ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak szybko zwalczyć kaca, czyli skuteczny detoks alkoholowy

Środa, 23 października 2019 3880
Detoks alkoholowy to sposób na natychmiastową regenerację oraz oczyszczenie organizmu ze szkodliwych dla niego substancji. Działa kojąco nie tylko na ciało człowieka, ale także wspiera mentalnie i umożliwia racjonalne myślenie. Dlaczego odtrucie alkoholowe jest tak skuteczne i jakie decyzje można podejmować po detoksykacji?

Co pomaga na kaca

Pojawienie się objawów kaca związane jest ze znacznym spożyciem alkoholu, bądź jego stałym nadużywaniem. Symptomy takiej jak ból i zawroty głowy, nudności oraz mdłości, negatywny nastrój, uczucie niepokoju, problemy ze snem oraz nierówne bicie serca to przypadłości, na które trzeba być przygotowanym po spożyciu takiej ilości alkoholu, która przekracza dozwoloną dawkę dzienną danej osoby. W przypadku mężczyzn uważa się, że nie powinno to być więcej niż 125 ml wódki lub 0,4 l wina bądź 2 piwa 0,5 l maksymalnie 5 dni w tygodniu, a u kobiet 2 razy mniej. W przeciwnym razie organizm jest już zdecydowanie bardziej narażony na szkody, które wywołuje płyn etylowy. W sytuacji krytycznej, dla szybkich efektów i chęci poprawy samopoczucia, ludzie korzystają ze środków, które posiadają w domu. Niestety trudno określić, który ze sposobów pomoże na konkretny objaw kaca. Wskutek tego wiele osób decyduje się na detoks alkoholowy w Łodzi. Zawsze oczyszcza i regeneruje organizm, ponieważ lekarz wybiera odtrucie alkoholowe w taki sposób, aby było adekwatne do stanu zdrowia danej osoby i zadziałał skutecznie. Detoks alkoholowy nie musi być powtarzany, aby jego rezultat był utrzymany. Ponowne odtrucie alkoholowe przeprowadzone w Łodzi jest konieczne lub zalecane dopiero w sytuacji kolejnego spożycia alkoholu i pojawienia się kaca bądź ciągu alkoholowego.

 

kac

Dlaczego detoks alkoholowy

Chociaż detoks alkoholowy trwa od kilku do kilkunastu godzin (zmienia się to wraz z ilością wypitego alkoholu i jak długo trwał ten okres) to ciało regeneruje się przez kilka dni. Oczywiście odtrucie alkoholowe od razu usuwa wszelkie szkodliwe substancje z organizmu, lecz zanim w pełni powróci do standardowej kondycji potrzeba czasu. Dlaczego detoks alkoholowy w Łodzi to lepsza opcja niż domowe metody? Ponieważ zawsze tego typu odtrucie alkoholowe jest w pełni kompatybilne z potrzebami i zdrowiem danej osoby. Dodatkowo, jeśli detoks alkoholowy ma przerwać ciąg alkoholowy, wtedy specjalista można zapobiec lub zmniejszyć objawy zespołu abstynencyjnego. Co więcej, odtrucie alkoholowe ma dwojakie działanie. Wspiera gospodarkę wodno-elektrolitową, ale także pozytywnie działa na nastawienie do życia. Detoks alkoholowy przeprowadzony w łódzkiej klinice jest dużo bezpieczniejszy aniżeli samodzielne próby detoksykacji.

Co po odtruciu alkoholowym

Detoks alkoholowy to nie tylko sposób na kaca czy ciąg alkoholowy. Jako usługa zapewnia przywrócenie prawidłowych działań wewnątrz organizmu oraz ma wpływ na samopoczucie. Zaraz po odtruciu alkoholowym ciało przestaje być narażone na destrukcyjne działanie alkoholu. Województwo łódzkie zajmuje 7 miejsce w Polsce pod względem wypijanego płynu etylowego. Z pewnością detoks alkoholowy w Łodzi jest popularny. Jednakże dla niektórych to tylko chwilowe rozwiązanie. Odtrucie alkoholowe może być także początkiem walki z alkoholizmem. Dlatego niektóre kliniki oferujące detoks alkoholowy, chociażby Centrum Detoks Łódź zapewniają także wszycie esperalu oraz terapię psychologiczną. Kompleksowe leczenie w jednym miejscu daje najlepsze efekty i nie wymaga wielu decyzji ze strony pacjenta. Punkty medyczne zapewniają pomoc na każdym etapie leczenia i oferują nieustanną pomoc.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat