ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak śledzić paczkę na Allegro online

Czwartek, 03 października 2019 21693
Strona Allegro, która jednoczy wielu sprzedawców różnych kategorii, a jednocześnie przyciąga tysięcy klientów w ostatnich czasach stała się jedną z najbardziej popularnych platform handlowych w kraju.

W zakresie dostawy przesyłek, Allegro współpracuje z następnych firma pocztowymi: Poczta Polska, DHL, UPS, GLS, Ruch, InPost, DPD, Pocztex, FedEx, TNT Express, GEIS, DB Schenker oraz Raben. Klient może skorzystać ze zwykłej dostawy pocztowej (która często jest oferowana za darmo), dostawy ekspresowej czy usługi dostawy tego samego dnia (odpłatna opcja o wartości ok. 25 złotych przy dostawie przesyłek Allegro do 30 kg).

 

Numer trackingowy przesyłki Allegro


Każde zamówienie Allegro zanim zostanie wysłane do klienta jest rejestrowane w biurze jednej z firm pocztowych. W trakcie nadania przesyłki w biurze pocztowym przyswajany jest specjalny numer do śledzenia pocztowego – kod trackingowy. Jest on unikatową kombinacją 13 znaków – 4 liter oraz 9 cyfr. System numerów trackingowych pozwala na wniesienie informacji o każdej przesyłce do bazy danych firmy, a następnie ich aktualizację w drodze dostawy paczki, aż do momentu doręczenia. Z innej strony pozwala to na ciągły proces śledzenia paczek przez klientów, co daje im poczucie bezpieczeństwa odnośnie dostawy zamówionych przez nich artykułów na Allegro.

 

Sposoby śledzenia przesyłek Allegro


Klienci strony Allegro mogą odnaleźć informacje o przesyłce ze swoim zamówieniem na dwa sposoby:

  1. Na własnym profilu Allegro wchodząc do zakładki „Kupione” – należy wybrać odpowiednie zamówienie i otworzyć szczegóły o nim. Istnieje również możliwość śledzenia przesyłki w rozdziale „Lista moich wpłat” lub za pośrednictwem powiadomień mailowych od Allegro.
  2. W źródłach zewnętrznych za pomocą numeru trackingowego paczki pocztowej. Z reguły po złożeniu zamówienia na Allegro, sprzedawca informuje klienta odnośnie firmy, która zajmuje się dostawą oraz podaje numer przesyłki. Na przykład, jeżeli dostawą przesyłki zajmuje się Poczta Polska, żeby wyśledzić paczkę należy:

Śledzenie paczek na stronie monitoringowej


Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na śledzenie przesyłek Allegro jest skorzystanie z uniwersalnej strony monitoringowej Pkge.net. Serwis współpracuje z setkami firm pocztowych na całym świecie i dostarcza swoim użytkownikom aktualne informacje o przesyłkach, całkowicie za darmo. Rejestracja na stronie nie jest obowiązkowa - wystarczy otworzyć witrynę, wpisać numer paczki Allegro w pasku wyszukiwania na stronie głównej i zaczekać kilka sekund. System monitoringowy automatycznie odnajdzie firmę pocztową, która zajmuje się dostawą owej przesyłki oraz jej najnowszy status.

 

Zarejestrowani użytkownicy mogą się cieszyć z dodatkowych korzyści w postacie:

  • zapisywania numerów przesyłek (do 30) w osobistej bazie użytkownika;
  • automatycznych powiadomień o zmianach statusu dostawy paczki.

 

 

 


Zainteresował temat?

7

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat