Jak skutecznie walczyć z "pomarańczową skórką"?

Tydzień Trybunalski Piątek, 26 sierpnia 20161 5692
Jest defektem kosmetycznym, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Zarówno tym młodszym, jak i starszym, szczupłym i otyłym. Cellulit, nazywany również „pomarańczową skórką”, jest problemem, który dotyczy ponad 90% mieszkanek krajów cywilizowanych. Jak z nim skutecznie walczyć? Okazuje się, że odpowiednia dieta, ruch i wcieranie balsamów antycellulitowych to nie wszystko. Najlepsze efekty przynoszą profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Jak skutecznie walczyć z „pomarańczową skórką”?

By mówić o skutecznej walce z cellulitem musimy najpierw wyjaśnić sobie, czym jest ów defekt kosmetyczny. Z medycznego punktu widzenia cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, gdzie grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Następnie w danym miejscu pojawia się obrzęk prowadzący do powikłań z ukrwieniem. Mówiąc zaś językiem laika „pomarańczowa skórka” to defekt, który pojawia się zwykle na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach, przez który skóra na tych częściach ciała jest grudkowa, pomarszczona i włóknista. Stąd też wzięła się nazwa  „pomarańczowa skórka”.

 

4 stopnie niedoskonałości

Rozmiar i wygląd cellulitu zależą od stopnia zaawansowania. Wyróżniamy cztery stopnie cellulitu – mówi Anna Olczyk, z gabinetu kosmetologii i endermologii „Beauty & Cellu Expert”. – Pierwszy stopień jest niewidoczny gołym okiem, po ściśnięciu dwoma palcami płatu skóry na zewnętrznej stronie ud pojawiają się grudki, ale nie nierówności. Z drugim stopniem mamy do czynienia wtedy, gdy skóra po ściśnięciu wygląda jak pomarańczowa skórka i dotykanie jej może powodować bolesność. Trzeci stopień jest już widoczny przy napięciu mięśni, a grudki i nierówności mają większą objętość. W czwartym, ostatnim stopniu skóra jest pełna pofałdowań. Grudki i nierówności są widoczne gołym okiem, a podczas dotykania bardzo bolą.

 

Zrób badania!

Dlaczego tak trudno z walczyć z cellulitem? Ponieważ nasze organizmy są tak zaprogramowane przez matkę naturę, by magazynować tłuszcz „na później”, w przypadku kobiet na okres ciąży.  Dlatego też, by pokonać „pomarańczową skórkę” należy działać na wielu frontach. Ruch, zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja należą do najważniejszych. Warto też skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, bowiem to one przynoszą najlepsze efekty. Zanim jednak udamy się do gabinetu kosmetycznego warto byłoby wykonać badania, dzięki którym sprawdzimy, czy aby nasz problem z cellulitem czy też nadwagą nie jest wynikiem jakiejś choroby.   

– Często kłopoty z dodatkowymi kilogramami, a tym samym także z „pomarańczową skórką” są związane z zaburzeniami w gospodarce hormonalnej w naszych organizmach. Wszystkim swoim klientkom zalecam, by wykonały badania krwi w celu oznaczenia poziomu hormonów tarczycy, estrogenów i poziomu cukru w kierunku insulinooporności – mówi Anna Olczyk. 

Należy pamiętać, że do powstania cellulitu, oprócz ewentualnych kłopotów zdrowotnych, przyczynia się nasz tryb życia, czyli brak ruchu i siedzący tryb życia, palenie papierosów, dieta bogata w cukier i sól, noszenie zbyt obcisłych ubrań czy zażywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

 

Z pomocą eksperta

Jakie profesjonalne zabiegi wybrać, by uzyskać jak najlepsze i jak najszybsze efekty w naszych zmaganiach z „pomarańczową skórką”? – W gabinecie „Beauty & Cellu Expert” mamy do zaoferowania naszym klientkom na przykład zabieg endermologii, który polega na masażu podciśnieniowym miejsc dotkniętych cellulitem specjalnymi wałkami-rolkami, które chwytają fałd skórny i go zgniatają. Rolki te mogą obracać się na zewnątrz bądź wewnątrz, w zależności od programu jaki wybierzemy – ujędrnianie, wyszczuplanie czy drenaż. Zabieg wzmacnia skórę, działa przede wszystkim przeciwobrzękowo i jest stosowany na świecie od połowy lat 90. W ogóle metodę tę wymyślono dla sportowców, by pomagać im w regeneracji mięśni, ale okazało się, że również świetnie redukuje ona cellulit – mówi nasza ekspertka. – Kolejnym zabiegiem, który mogę polecić paniom jest mezoterapia igłowa, która polega na nakłuwaniu skóry, by podać pod nią  koktajl substancji czynnych, czyli takich preparatów stanowiących mieszankę kofeiny, krzemionki i  l-karnityny, które poprawiają przemianę materii w komórkach i napinają skórę.

 

W domowym zaciszu możemy wspomóc efekt zabiegów profesjonalnych stosując masaże, gruboziarniste peelingi czy natryski naprzemiennie z ciepłej i zimnej wody, które działają ujędrniająco na naszą skórę.

Najważniejsze jednak w walce z „pomarańczową skórką” to nie poddawać się, z cellulitem można sobie poradzić.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.09.2016 12:01

Najgorsze jest to że dopóki nie mówiło się o skórce którą też mają mężczyźni, nikt tak naprawdę nie zwracał na nią uwagi . To dzięki taki artykułom panowie zaczęli nam się przyglądać.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat