tekst reklamowy

Jak skorzystać z pożyczki pozabankowej od ręki?

Piątek, 02 kwietnia 2021 587
W ostatnich latach rośnie w Polsce zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi, które dzięki ograniczonym wymaganiom, jakie należy spełnić, żeby je otrzymać, są dla wielu osób o wiele bardziej dostępne, niż te bankowe. Co zrobić, żeby móc skorzystać z takiego wsparcia finansowego i o czym należy pamiętać, wybierając dla siebie pożyczkę udzielaną nie przez bank, a przez firmy pozabankowe lub osoby prywatne?

Czym są pożyczki pozabankowe i kto ich udziela?

O tym, czym są pożyczki pozabankowe mówi nam już sama ich nazwa: są to środki finansowe pożyczane nie przez instytucje bankowe, a przez firmy pożyczkowe niepodlegające bankowym regulacjom. Takich pożyczek mogą również udzielać osoby prywatne, dlatego też często także te zobowiązania nazywane są pożyczkami prywatnymi. W jednej i drugiej sytuacji to firma lub osoba prywatna decyduje o tym, czym się kieruje przyznając komuś pieniądze, a ponieważ nie musi ona sztywno trzymać się reguł, to udzielane przez nią pożyczki są bardziej dostępne i elastyczna. Takie pożyczki od ręki można otrzymać nawet tego samego dnia, tuż po rozmowie z przedstawicielem firmy pozabankowej lub po wypełnieniu formularza na stronie internetowej takiego przedsiębiorstwa. Kluczem jest tutaj wygoda i minimum formalności, jakie należy zrealizować. Oczywiście należy liczyć się z tym, że na rynku jest aktualnie wiele ofert takich pożyczek i mają one bardzo różne oprocentowanie, dlatego szukając opcji dla siebie, dobrze jest porównać przynajmniej kilka propozycji i postawić na tą, którą z racji niskiego oprocentowania lub opcji rozłożenia na wiele rat, będzie nam najłatwiej spłacić.

 

Jakie formalności należy spełnić?

 

W ramach pozabankowej pożyczki od ręki, większość pożyczkodawców wymaga jedynie kilku formalności, które pozwalają im szybko ocenić uczciwość spłacającego i dopasować do niego konkretną ofertę wsparcia. Nie ma tu zdecydowanie potrzeby przedkładania tak wielu dokumentów, jak zażądałby np. bank, więc i sama decyzja o przyznaniu pożyczki jest wyjątkowo szybka. Najczęściej pożyczkodawcy wymagają jedynie wpisania w formularzu danych z dowodu osobistego oraz ich potwierdzenia, jeśli jest to wykonywane w sposób zdalny, a nie twarzą w twarz, w siedzibie firmie. Niejednokrotnie nie ma też żadnego obowiązku przedłożenia zaświadczeń o dochodach, a firma pozabankowa nie wnika drobiazgowo w to, czy jesteśmy np. wpisani do baz dłużników jak KRD czy BIK. Uproszczone zasady udzielania i otrzymania pożyczki są tutaj ewidentne i pozwalają osobom w potrzebie, sprawnie i bez mnożenia pytań uzyskać potrzebne im pieniądze.

 

Wygoda i zalety brania pożyczek pozabankowych

 

Główną zaletą, jaką wyróżniają się pożyczki od ręki jest wspomniana wcześniej wygoda ich uzyskania, szybki czas podejmowania decyzji przez pożyczkodawców oraz elastyczność, dzięki której unika się całego mnóstwa formalności, ponownych wizyt w banku czy ciągnącego się oczekiwania na sprawdzenie zdolności kredytowej. Udzielający pożyczek pozabankowych online dbają też o komfort psychiczny swoich klientów, oferując im często wiele różnych możliwości finansowania i podpowiadając, która pożyczka będzie dla nich najkorzystniejsza. W tym przypadku obu stronom zależy na tym, żeby być zadowolonym ze współpracy: pożyczkodawcy, bo wie, że zadowolony klient uczciwie spłaci zobowiązanie i pożyczkobiorcy, bo dzięki dobrym zasadom udzielenia wsparcia, ma pewność że wybrał dobrze i że dzięki otrzymanym środkom będzie mógł zrealizować swoje plany.

 

Dla wielu osób pożyczki pozabankowe są często ostatnią deską ratunku, dzięki której mogą oni nie tylko spełnić swoje marzenia, podratować lub otworzyć firmę, ale i po prostu zyskać pieniądze na bieżące potrzeby i nagłe wypadki.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat