Jak się odżywiać w upalne dni?

Strefa FM Wtorek, 01 sierpnia 20177 6278
W bieżącym tygodniu temperatura powietrza w województwie łódzkim przekracza 30 stopni Celsjusza. Dla wielu osób upały są bardzo trudne do zniesienia. Okazuje się, że pomóc może odpowiednio dostosowana dieta.
www.pixabay.com

Kiedy temperatura jest bardzo wysoka to mamy dużo mniejszą ochotę na jedzenie. Nie powinniśmy jednak rezygnować z pokarmu. - Zaleca się spożywać pięć posiłków dziennie w odstępach maksymalnie trzech godzin pomiędzy jednym a drugim. Jeśli chodzi o jadłospis, główną uwagę należy zwrócić na warzywa i owoce. Unikamy potraw smażonych, ciężkich sosów, przetworzonych produktów oraz fast food'ów i pokarmów z dużą ilością cukrów - mówi Anna Smuga, dietetyk w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.


W czasie upałów trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu. Powinniśmy wypijać dziennie nawet 3 litry wody.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi ~Zanzi (Gość)02.08.2017 07:32

Ale frazesy w tym artykule...
Ogólnie to co ta pani powiedziała, to powinno się stosować cały rok, a nie tylko w upały ;)

10


Spotted Piotrków ~Spotted Piotrków (Gość)01.08.2017 20:28

Właściciel auta z klimatyzacją gorąco pozdrawia wszystkich pasażerów MZK w Piotrkowie.

24


ziom ~ziom (Gość)01.08.2017 16:44

kto mówi? dietetyk ze szpitala? toż to niedorajda a nie dietetyk. po porodzie żony jak zobaczyłem jak wygląda porcja jedzenia dla kobiety to trzeba być nieudacznikiem a nie dietetykiem żeby ustalać taką gramaturę dla kobiety która stracił dużo krwi przy porodzie, witamin, i przeszła ciężki wysiłek fizyczny. taki dietetyk? do łopaty, i taką porcję żarcia dla niej.

30


doradca żywieniowy ~doradca żywieniowy (Gość)01.08.2017 11:28

Romku - zimne piwko polecane jest na każdą aurę. Jeśli masz inne pytania nie wahaj się ani chwili!

70


romek ~romek (Gość)01.08.2017 10:52

a piwko zimne?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat