Jak postępują prace na Wojska Polskiego?

Strefa FM Wtorek, 18 lutego 202044 9013
W czerwcu lub w lipcu zakończy się pierwszy etap przebudowy Wojska Polskiego na tzw. Ryneczku w Piotrkowie Trybunalskim. Dokładny termin nie jest znany ze względu na procedury formalne - powiedziała na antenie Strefy FM Piotrków Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

- Po wykonaniu bieżących prac będziemy musieli uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Gdy przerywa się budowę w połowie by oddać tę część inwestycji do użytkowania to prawo mówi jednoznacznie, wymagane jest właśnie takie pozwolenie, a jego uzyskanie trwa - powiedziała nam dyrektor Małgorzata Majczyna, która odniosła się też do tego, że tzw. stara ul. Łódzka miałaby zostać włączona do ronda Solidarności. - Opracowaliśmy koncepcję, która nawiązuje do tej historycznej, sprzed 10 lat. Przewidujemy dwa etapy wdrożenia docelowej organizacji ruchu w tym miejscu. Pierwszy potrwa od czerwca do listopada - dodaje szefowa Biura Inwestycji i Remontów.

 

W pierwszym etapie nie będzie można parkować pojazdów po obu stronach tej drogi, ale tą ulicą pojadą autobusy komunikacji miejskiej. W listopadzie wdrożony zostanie drugi etap, umożliwiający parkowanie po jednej stronie jezdni. Wtedy też oddany zostanie do użytku cały odcinek modernizowanej ulicy Wojska Polskiego.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.02.2020 19:25

To jedt kpin.Nie wkurzajcie ludzi.Za komuny zrobiono by to w miesiac.Pamietam jak ba dożynku przebudowano piotrkow w ciagu roku,a tu 200m ulicy rok robią.

20


gość ~gość (Gość)21.02.2020 14:08

Po pierwsze,jak będą tak pracować, że pięciu stoi nad wykopem i gadają o byle czym a jeden się w dole uwija, to rzeczywiście oddadzą to do użytku w lipcu. Po drugie, włączenie do ruchu starej łódzkiej i brak parkingu przy przychodni w okresie grypy przy narastającej liczbie samochodów w naszym powiecie??? Już to widzę czarno!

12


gość ~gość (Gość)19.02.2020 14:05

Jak patrzę z okna to już prace na finiszu.Pogoda jest to ino patrzeć jak w marcu oddadzom.

30


gość ~gość (Gość)19.02.2020 12:46

Ja mieszkam na ryneczku i najważniejsze dla mnie że sklep funkcjonuje

20


gość ~gość (Gość)18.02.2020 16:45

A kiedy ktoś skoryguje sygnalizację na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Armii Krajowej.
Skoro jest mniejszy ruch, albo praktycznie go nie ma w jednym kierunku to dlaczego osoba odpowiedzialna za sygnalizację nic z tym nei zrobiłą do tej pory ?
Chyba, że w naszym mieście nie ma takiej osoby odpowiedzialnej za sterowanie sygnalizacją świetlną ?

211


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga19.02.2020 08:40

Z uwagi na sprzyjające warunki inwestycja powinna być przyspieszona o dwa miesiące .

90


gość ~gość (Gość)18.02.2020 22:37

Jestem tam codziennie i widzę jak Panowie pracują... zbierają się całą ekipą i heheszki urządzają. Nawet chodnikiem przejsc nie można bo pretensje i krZywe spojrzenia. A ile butelek po małpkach tam leŻy...

140


Raf ~Raf (Gość)19.02.2020 00:13

A włodarze mają w du-p ludzi na starej łódzkiej. Rozumiem, że 10 lat temu chcieli się do ronda przyłączyć ale 10 lat minęło i wszystko się zmieniło. Ale gdzie tam w du-e mają mieszkańców, przychodnię i ludzi z dziećmi. Już widzę Rodziców z dziećmi ulicę bardzo ruchliwą. Gorzej jak przed szkołami. Ciekaw jestem kto weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne wypadki z udziałem dzieci i osób starszych.

110


Silenter ~Silenter (Gość)18.02.2020 23:36

Eeee tam luzik. W czerwcu wpadnie prezydent przetnie wstęgę i ... prace ruszą dalej :)

90


j. ~j. (Gość)18.02.2020 21:11

28 stycznia otworzyli oferty w przetargu na przebudowę tzw. starej Łódzkiej. Jest jedna oferta PEUK-u z ceną o 70 tys. zł wyższą, aniżeli przeznaczona na to zadanie. Do dziś nie ma informacji, że np. znaleźli więcej kasy i przyjęli ofertę PEUIK-u (mają do tego prawo na tym etapie), czy: druga ewentualność - unieważniają przetarg i ogłaszają nowy, a tu... ani be, ani me... , to jak oni to chcą zrobić do czerwca????… Na co magistrat czeka?... Minęły 3 tyg. i nic?

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat