Jak pomóc swojemu psu przetrwać Sylwestra?

ePiotrkowRegion Czwartek, 31 grudnia 20205 1494
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
fot. pixabay.com / markito

 

Natalia z Fundacji Masz Nosa, tłumaczy że przygotowania powinniśmy tak naprawdę zacząć sporo przed nocą sylwestrową. - W przypadku korzystania z usług behawiorysty ta praca powinna zacząć się minimum pół roku przed Sylwestrem – mówi.

- Jeśli chcemy skorzystać z kolei ze środków farmakologicznych lub ziołowych, to zgodnie z zaleceniami weterynarzy z przychodni Optivet powinniśmy umówić wizytę najpóźniej dwa tygodnie przed końcem roku. Wtedy lekarz dobierze odpowiednie środki ziołowe bądź farmakologiczne, w zależności od stopnia nasilenia lęku naszego pupila oraz jego stanu zdrowia – dodaje Natalia Zając.

Twórczyni azylu podkreśliła również znaczenie odpowiedniego ustawienia diety czworonoga, żeby uniknąć zbędnego wychodzenia na spacer w czasie największych wystrzałów. Na wszystkie te przygotowania w dniu Sylwestra jest jednak już za późno. Czy możemy wtedy coś jeszcze zrobić? - pytamy prezes Masz Nosa.

- Należy odpowiednio przygotować miejsce, w którym psiak spędza ten czas. Pomocne mogą okazać się zasłonięte okna, puszczona muzyka oraz udostępnienie zacienionej, bezpiecznej przestrzeni, którą może okazać się na przykład łazienka. Pamiętajmy jednak, żeby zostawić do niej otwarte drzwi i nie zostawić pupila bez możliwości wyjścia – radzi twórczyni azylu dla zwierząt.

Natalia Zając zaznacza, że spacer z psem w noc sylwestrową nie jest najlepszym pomysłem, ale może być tak, że będziemy musieli to zrobić. - Pamiętajmy wtedy o zaopatrzeniu psa w "adresówkę", nawet, jeśli ma chip. Warto też założyć psu jednocześnie obrożę i dobrze dobrane szelki oraz wyprowadzać go na spacer na podwójnej smyczy – sugeruje.

Jak podkreśla prezes Fundacji Masz Nosa, najważniejsze jednak jest po prostu być ze swoim zwierzęciem i tą obecnością oraz bliskością pomóc mu przetrwać te trudne chwile.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)04.01.2021 19:29

trening, trening (przez cały rok) i po krzyku

00


gość_gjj ~gość_gjj (Gość)31.12.2020 17:45

Mój to oszczkuje petardy potem kładzie się spać

40


gość_twojstsryalejary ~gość_twojstsryalejary (Gość)01.01.2021 11:13

Jak poes poszczeka 15minut to mu sienic nie stanie. Piesod tego jest zeby szczekal. A sylwester w tym roku nie byl głośny i spektakularny

11


gość_flachon ~gość_flachon (Gość)31.12.2020 17:51

Opić psa:)

50


gość_quidam ~gość_quidam (Gość)31.12.2020 22:00

A jeśli chodzi o farmakologię, to dodałbym jeszcze, żeby nie dać się wkręcić niektórym wetom w środki typu sedalin, tylko tak jak mówi Pani Natalia - terapia odpowiednio wcześniej, ale innymi środkami. Niestety niektórzy weterynarze upodobali sobie sedalin.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat