ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak podtrzymać postanowienia noworoczne?

Piątek, 22 marca 2019 5096
Co roku jest tak samo, robisz sobie listę postanowień noworocznych i do pierwszego dnia roku, jesteś przekonany, że tym razem ci się uda. Jednak zazwyczaj jest zupełnie inaczej niż planujemy i jedynie na postanowieniach się kończy. Ten problem dotyczy wielu osób i niestety większości z nas nie udaje się osiągnąć wyznaczonych celów. Jak to zmienić? Czy da się w ogóle coś z tym zrobić?

Jest na to kilka sposobów jednak trzeba pamiętać, że najważniejsza jest nasza motywacja. Jeśli jej nie mamy, to trudno jest dotrwać przez kolejną dietę, czy skończyć z paleniem papierosów, czy też walczyć o inne nasze cele - komentuje profesjonalista z https://massextreme.pl/.

1. Daj sobie więcej czasu – wyznacz określony termin

Zazwyczaj jeśli planujemy postanowienia noworoczne, to są one prawie bezterminowe. Oznacza, to, że mamy osiągnąć postanowienie do końca tego roku. To aż dwanaście miesięcy, więc wydaje nam się, że spokojnie ze wszystkim zdążymy, jeśli zaczniemy za kilka miesięcy. Przecież na początku roku i tak jest dużo pracy, więc nie mamy czasu na takie wyzwania, a mamy wystarczająco dużo czasu, by osiągnąć cel. Prawda jest tak, że im więcej mamy czasu na osiągnięcie celu, tym bardziej zwlekamy z tym, by zacząć robić coś w tym kierunku. Tak samo jest z pracą – jeśli termin wykonania czegoś do pracy lub szkoły masz na za kilka miesięcy, to z pewnością nie zabierzesz się za to teraz, tylko w ostatniej chwili, kiedy czasu będzie już naprawdę mało. Nie możesz więc określić, że kiedyś tam osiągniesz cel. Określ kiedy dokładnie chcesz to zrobić. Nie zadręczaj się jednak i nie planuj, że w jeden miesiąc schudniesz, rzucisz palenie i zrobisz prawo jazdy. To niewykonalne i trzeba myśleć racjonalnie. Na schudnięcie musisz poświęcić dwa lub trzy meczące. Rzucenie palenia również nie nadejdzie z dnia na dzień. A na każde inne zmiany w twoim życiu także potrzebujesz czasu. Określi ile czasu potrzebujesz i wyznacz sobie konkretny termin.

2. Opowiadaj innym o swoim postanowieniu

Nic nas tak nie motywuje do zrobienia czegoś niż myśl, że jeśli tego nie zrobimy, to inny będą świadkiem naszej porażki. Tak więc dobrym sposobem na to, by się zmotywować do osiągnięcia postanowienia noworocznego, jest powiedzenie innym, jaki jest twój cel na ten rok. Myśl o tym, że inni o tym wiedzą i prędzej, czy później zapytają cię, czy ci się udało da ci motywację do działania. Mów więc osobom, na których opinii ci zależy. Jednak nie tylko ich poinformuj, że masz postanowienie noworoczne i jakie ono jest. Powiedź również najbliższym, ponieważ będą oni dla ciebie wsparciem w drodze do osiągnięcia celu. To właśnie oni będą cię wspierać, kiedy zaczniesz wątpić w to, że ci się uda. Tak więc możesz powiedzieć swojemu partnerowi lub partnerce, jaki cel na ten rok wyznaczasz, a dzięki temu będziesz miał towarzysza, który pomoże ci w chwilach słabości.

3. Zapisz się na forum

Nie bądź sam w swoim postanowieniu. Na całym świecie jest całe mnóstwo osób, które mają podobny, a nawet taki sam cel, jak twój. Jeśli będziesz miał z nimi kontakt, to znacznie łatwiej będzie ci wytrwać w postanowieniu. Dobrym sposobem na poznanie osób, które mają ten sam cel co ty, jest zapisanie się na forum. Takich stron jest całe mnóstwo w internecie i na pewno znajdziesz taką, a której będziesz mógł pisać z osobami, które również starają się osiągnąć określony cel w danym roku. Rozmowy z innymi pomogą ci się zmotywować do działania, a także nie pozwolą ci się poddać, kiedy będziesz miał na to ochotę. Osoby takie jak ty będą wiedzieć, z czym masz trudności, a jeśli nie wiedzą, to na pewno doskonale cię zrozumieją, jeśli powiesz im w czym problem. Znajdź więc miejsce idealne dla siebie i działaj.

4. Zaplanuj sobie nagrodę


Dla wielu osób największą motywacją, jest otrzymanie nagrody. Dla ciebie również może tak być, więc na samym początku określ jakąś nagrodę za to, że osiągnąłeś określony cel i udało ci się wytrwać w postanowieniu. Może to być coś małego albo coś naprawdę dużego. Sam zdecyduj co ci się należy za wytrwanie i spełnienie postanowienia. Dzięki temu będziesz mieć przed oczami nagrodę, a to da ci dużo motywacji do nieprzerwanego działania. Jeśli nie masz dla siebie żadnej nagrody, to po pewnym czasie możesz stwierdzić, że nie opłaca się działać i cel ten nie ma żadnego sensu. Lepiej więc dobrze się zastanów co sam sobie podarujesz za swoje wysiłki. Perspektywa otrzymania nagrody sprawi, że będziesz mieć większe szanse na to, że uda ci się osiągnąć cel.

5. Rób zdjęcia

Jeśli masz określony cel na ten rok, możesz stworzyć specjalny album, gdzie będziesz trzymać zdjęcia, kolejnych etapów dążenia do celu. W każdej chwili możesz do niego zajrzeć i jeśli będziesz mieć chwilę słabości, zobaczysz jakie postępy już zrobiłeś i jeśli poddasz się teraz, to twoja wcześniejsza walka nie będzie miała teraz sensu. Zrobienie takiego albumu może dać nam wiele dobrego, więc zastanów się nad takim sposobem na dotrzymanie postanowienia.


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat