ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak podejść do wymiany tuszu w drukarce?

Piątek, 08 stycznia 2021 872
Każda drukarka co jakiś czas wymaga wymiany tuszu lub tonera. Posiadacze drukarek atramentowych powinni wymienić tusz, natomiast posiadacze drukarek laserowych powinni wymienić toner. Niedoświadczeni użytkownicy drukarek czasami postrzegają wymianę części eksploatacyjnych jako skomplikowane zadanie. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, gdyż w przypadku większości współczesnych drukarek wymiana tuszu lub tonera jest bardzo prostym zadaniem.
fot. Paulpixs / Shutterstock.com

Najpierw zorientuj się jaki tusz pasuje do Twojego modelu drukarki

 

Kluczowym etapem wymiany tuszu jest zorientowanie się jaki model drukarki posiadasz. Żeby zdobyć tą informację (zakładając że nie posiadasz instrukcji obsługi oraz innych dokumentów) zazwyczaj wystarczy po prostu przejrzeć to co jest napisane na obudowie urządzenia. Jeśli już wiesz, że np. potrzebny będzie cartridge do drukarki HP to teraz wystarczy zapytać sprzedawcę części zamiennych o pasujący tusz i tym samym najbardziej problematyczną część mamy z głowy.

 

Zamontowanie tuszu w drukarce to proste zadanie

 

Oczywiście pozostaje zamontowanie tuszu w drukarce. Wbrew pozorom nie jest to zbyt trudne. Wystarczy wpisać nazwę modelu w wyszukiwarce, po czym raczej bez problemu powinno się udać znalezienie informacji o tym jak wymienić części zamienne. Z reguły całość polega na wpięciu pojemnika z tuszem w odpowiednie miejsce. Gdy do obsłużenia jest drukarka kolorowa prawdopodobnie będziesz musiał zamontować kilka tuszy. Także jest to bardzo intuicyjne zadanie, które tylko w wyjątkowych przypadkach może sprawić kłopot.

Oczywiście, jeśli nie chcesz podjąć się wymiany tuszu samodzielnie to możesz zadzwonić do serwisu. W większości przypadków osoba pracująca na infolinii powinna Cię poinstruować jak sobie z tym zadaniem poradzić. W wyjątkowych przypadkach możliwy jest przyjazd obsługi serwisowej. Oczywiście są to naprawdę wyjątkowe sytuacje i z reguły nie ma takiej potrzeby.


Zainteresował temat?

1

6


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat