ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak odchudzać się zdrowo?

Poniedziałek, 11 lutego 2019 2320
Sposobów na odchudzanie, jest wiele. Jednym z najlepszych jest zdrowe odżywanie, czyli ograniczenie jedzenia, wprowadzenie wielu zmian w codziennej diecie, a także zwiększenie aktywności ruchowej ciała. Dodatkowo podczas odchudzania warto zastosować wspomagacze, które dostępne są w postaci tabletek lub herbatek odchudzających. Jednak trzeba pamiętać, że nie dadzą one żadnych rezultatów jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych, a także nie zwiększymy aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Nie ma znaczenia, ile kilogramów chcesz zrzucić i jak długo chcesz się odchudzać. Konieczne jest zastosowanie się do zasad zdrowego odżywiania, a także zwiększenie aktywności ruchowej. Bezpieczne odchudzanie ma swoje zasady, które warto poznać - radzą specjaliści z https://probioxplus.pl/.

Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie to długotrwały proces redukcji masy ciała. Niestety wiele osób o tym zapomina, ale konieczne jest odnalezienie w sobie cierpliwości. Niestety nie ma cudownych potraw, czy też diet, które pozwolą nam na zrzucenie 10 kilogramów w tydzień. Pewnie nie jeden raz szukałaś takiej diety lub innych sposobów na szybką utratę kilogramów. Mimo tego, że sposobów na to jest wiele, to niemal wszystkie nie dają żadnych efektów, a inne dają skutki dopiero po kilku tygodniach. Dobra i zdrowia dieta polega na zmniejszeniu kaloryczności dań. Konieczne jest zmniejszenie zapotrzebowania kalorycznego, dzięki czemu organizm będzie spalał więcej tkanki tłuszczowej, by tworzyć energię niezbędną do życia.
Pamiętaj o jadłospisie


Jeśli w codziennej diecie prowadzić monotonny jadłospis, to prowadzić on może do poważnych problemów ze zdrowiem, ponieważ zwiększa on ryzyko niedoborów pokarmowych. Takie ubytki w diecie mogą doprowadzić do spowolnienia metabolizmu. Tak więc podczas diety odchudzającej, kiedy zmniejsza się kaloryczność dań, konieczne jest zadbanie o to, by w potrawach, które przygotowujemy znalazły się wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne jest, by codziennie jeść produkty w różnych grup. Mają one nam dostarczyć do organizmu białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Ważne jest również, jakie źródła składników odżywczych wybieramy.

Spożywaj posiłki o regularnych porach

O tej zasadzie przekonują dietetycy i naukowcy. Podczas odchudzania konieczne jest jedzenie regularnych posiłków. Najlepiej, by w ciągu dnia zjadać od 4 do 5 posiłków. Dzięki temu organizm spalać będzie wszystkie spożywane kalorie. Jeśli zaczniemy pomijać posiłki, to sprawi to, że zwiększy się u nas ochota na jedzenie, przez co pomiędzy kolejnymi posiłkami będziemy sięgać po kaloryczne przekąski. Tak więc w pracy po śniadaniu nie siedź przez kolejne godziny tylko o wodzie, ale znajdź czas na zjedzenie drugiego śniadania. Dzięki temu wieczorem nie będziesz sięgać po większe posiłki i przekąski. Podczas diety staraj się codziennie jadać o stałych porach. Dzięki temu organizm będzie wykorzystywał wszystkie kalorie i zapasy tkanki tłuszczowej do produkowania energii, a nie będzie odkładał nowych zapasów tłuszczu. Przed położeniem się do łóżka zjedź ostatni posiłek, który powinien odbyć się 2-3 godziny przed snem. Jeśli leżąc w łóżku spożyjesz kolację, a następnie położysz się spać, to prawdopodobnie spożyte kalorie zaczną się dokładać w postaci tkanki tłuszczowej, a to skutkować będzie zwiększeniem się masy ciała. Pamiętaj również, by zawsze skupiać się na tym co jesz. Podczas jedzenia myśl o tym, co jesz, dzięki czemu mózg zarejestruje tę czynność, a to sprawi, że będziesz czuć się najedzony.

Sięgaj po błonnik

Błonnik to składni, który koniecznie powinien znaleźć się w diecie na odchudzanie. Wspomaga on pracę układu trawiennego, oczyszcza jelita i poprawia ich perystaltykę. Jest to bardzo ważne podczas odchudzania, by zrobić wszystko, by wesprzeć pracę układu pokarmowego. Dodatkowo błonnik po spożyciu zaczyna zwiększać swoją objętość, dzięki czemu zapełnia żołądek i jelita. To sprawia, że po jego spożyciu na długo czujemy się nasyceni, co zmniejsza chęć na podjadanie między posiłkami. Trzeba jednak pamiętać, by podczas spożywania błonnika dobrze nawadniać organizm. Jeśli tego nie zrobimy może dojść do pojawienia się problemu z zaparciami. Błonnik znajduje się w dużych ilościach w owocach, warzywach, a także w produktach zbożowych.

 

Nie pij alkoholu i nawadniaj organizm

Do prawidłowej pracy układu trawiennego i metabolizmu, konieczne jest regularne nawadnianie organizmu. Tak więc warto pić 2 litry płynów dziennie. To zalecenie, o którym mówią dietetycy i specjaliści. Woda doskonale wpływa na pracę układu trawiennego i wspiera ona odchudzanie. Takie napoje nie zawierają kalorii, a dodatkowo napełniają żołądek, dzięki czemu zmniejszają nieco uczucie głodu. Podczas diety odchudzającej lepiej jednak nie sięgać po napoje alkoholowe. Zawierają one w sobie wiele kalorii, a do tego przyczyniają się do spowolnienia pracy metabolizmu, ponieważ ich trawienie jest długotrwałym procesem.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat