tekst reklamowy

Jak nakładać rozświetlacz na twarz, kilka praktycznych porad

Piątek, 05 marca 2021 796
Rozświetlacz to jeden z ulubionych produktów kosmetycznych kobiet. Jego zadaniem jest wniesienie blasku poszczególnym partiom owalu twarzy. Może mieć konsystencję pudru, kremu lub płynu. Umiejętnie nałożony na twarz sprawi, że będzie ona wyglądała promiennie i zjawiskowo, gorzej, gdy nakłada go niewprawna ręka, wówczas skutki mogą być groteskowe.

Jak działa rozświetlacz do twarzy?

 

Bez względu na konsystencję rozświetlacz składa się z setek błyszczących drobinek, które równomiernie nałożone na twarz modelują ją przy pomocy światła odbijanego od warstwy rozświetlacza. Produkt uwypukla określone partie twarzy, np. : kości jarzmowe, linie brwi, łuk kupidyna, a jeżeli jest to konieczne podkreśli czoło, kość nosową, szyję czy dekolt. To technika wymagająca doświadczenia i wprawnej ręki, a umiejętność wykorzystania drobinek światła ukrytego w preparacie należy do najwyżej cenionych.

W ofercie firm produkujących rozświetlacze do twarzy wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje:

  • rozświetlacze pudrowe, o konsystencji proszku lub w postaci sprasowanej, przeznaczone są przede wszystkim do cery tłustej i mieszanej ze względu na swoją suchą formułę
  • rozświetlacze w sztyfcie, wygodne i praktyczne, stosuje się je bezpośrednio po nałożeniu podkładu, tak by wykorzystać zgromadzoną tam wilgoć
  • rozświetlacze w płynie o zintensyfikowanym efekcie, tworzą lustrzany blask, dlatego wymagają doświadczenia w aplikacji

Zobacz też: https://estetico.pl/sombre-blond

 

Czy rozświetlacz pasuje do każdej twarzy?

 

Rozświetlacz, bez względu na jego stan skupienia, nakłada się na twarz jako ostatni. Dlaczego? Ponieważ ma on tylko podkreślić fragmenty twarzy, nadać im delikatnego blasku, ożywić rysy. Warto pamiętać jednak, że nie każda kobieta powinna go stosować, lepiej unikać tego rodzaju wykończenia makijażu, gdy na skórze widoczne są głębokie zmarszczki, wypryski lub gdy jest ona zdecydowanie tłusta.

Najbezpieczniejszym do codziennego użytku jest rozświetlacz w postaci prasowanego lub sypkiego pudru, nakładany delikatnie pędzelkiem. Stworzy on efekt gładkiej powierzchni, bez widocznych pojedynczych drobinek. Najtrudniej jest dobrać odpowiedni kolor do cery i kolorystyki makijażu. Bardzo często kobiety kierują się przy wyborze rozświetlacza określonym, promowanym przykładem, bez analizy kolorystycznej. Każdy kosmetyk należy indywidualnie dobierać do odcienia cery, tylko w ten sposób makijaż będzie harmonijny. Kobiety o białej porcelanowej cerze powinny decydować się na rozświetlacze transparentne o odcieniach opalizującego szampana czy kości słoniowej. Cera ciemniejsza wymaga rozświetlacza złotego, brzoskwiniowego a nawet brązowego.

 

Przeczytaj o typach urody: https://estetico.pl/typy-urody

 

Jak nakładać rozświetlacz?

 

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kilku kosmetyków, które razem pozwolą na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Użycie bronzera kształtującego linię kości policzkowych i położenia nad nimi odrobiny rozświetlacza uwypukli je i nada twarzy nowego owalu. Na koniec można dodać jeszcze odrobinę różu, tak by wszystkie warstwy delikatnie się połączyły. Rozświetlacz spełni swoje zadanie również w kąciku oka czy pod łukiem brwi. Zapewni oku blasku i podkreśli kolor tęczówki, brwiom natomiast nada regularnego kształtu i je powiększy. Nie kładziemy go jednak na całej długości brwi, wystarczy użyć go od połowy do zewnętrznego kącika, obejmując załamanie linii brwi.

Rozświetlacz można nałożyć również na środek czoła, które w ten sposób otrzyma bardziej wyrazisty kontur, odrobina produktu na szczycie nosa i poniżej linii włosów utworzy razem ostateczny kształt twarzy. Pionowa linia wzdłuż nosa nada mu smuklejszy kształt, a dodatek bronzera podkreślającego skrzydełka nosa zmieni proporcje twarzy i nada jej więcej symetrii. Rozświetlacz do twarzy nakłada się również tuż nad ustami, nad łukiem kupidyna, zwłaszcza wtedy, gdy używa się ciemnych szminek. Kosmetyk podkreśli naturalny kontur i skoryguje nieregularności ust, które wydadzą się pełniejsze i pogrubione a nawet optycznie uniesie opadające kąciki ust. Produktem można też skrócić nadmiernie pociągłą twarz nakładając go razem z bronzerem na środek podbródka.

 

Więcej o tym, jak nakładać rozświetlacz dowiesz się z: https://estetico.pl/jak-nakladac-rozswietlacz


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat