Jak mądrze wybrać ofertę, jeśli musimy wziąć kredyt na święta? [PORADNIK]

ePiotrkow Wtorek, 20 grudnia 20166 1877
Jak wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej, w poprzednich latach Polacy zaciągali w grudniu nawet o 1/3 więcej kredytów w porównaniu do średniej z III kwartału. Jeśli organizując święta musimy wspomóc się dodatkowym zastrzykiem gotówki, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które uchronią nas przed nadmiernym zadłużeniem.

Obliczmy, na jakiej wysokości ratę możemy sobie pozwolić

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, dokładnie obliczmy, jakiej kwoty potrzebujemy i co najważniejsze – nie zaciągajmy kredytu na wyższą kwotę niż ta, którą faktycznie wydamy. Następnie podsumujmy stałe miesięczne wydatki i odejmijmy je od comiesięcznych dochodów, co pozwoli nam obliczyć kwotę, jaką możemy przeznaczyć na spłatę zobowiązań. Co ważne, wyliczona przez nas kwota powinna być wyższa od kwoty raty – dla zachowania rezerwy na wypadek nieplanowanych wydatków. Czasem warto rozłożyć spłatę na dłuższy okres, dzięki czemu miesięczna rata będzie niższa, ale wiąże się to z większym całkowitym kosztem kredytu.

 

Sprawdźmy rzeczywisty koszt kredytu gotówkowego

Ubiegając się o kredyt, warto zapoznać się z ofertami kilku banków i porównać je pod kątem atrakcyjności poszczególnych parametrów (m.in. oprocentowania i prowizji) oraz całkowitego kosztu kredytu. Szczególną uwagę należy zwrócić na tzw. RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), która pokazuje w procentach ponoszony koszt do całkowitej kwoty kredytu. Dzięki tej informacji będziemy mogli zweryfikować, który kredyt realnie jest najtańszy. Najniższe RRSO oznacza, że prezentowana oferta kredytowa jest najkorzystniejsza kosztowo, jednak w zależności od długości spłaty całkowity koszt kredytu będzie się zmieniał. Przy kredycie gotówkowym mamy możliwość zaplanowania spłaty zadłużenia w sposób dostosowany do comiesięcznego budżetu domowego. Warto rozważyć również połączenie dochodów z bliską osobą, co umożliwi nam uzyskanie wyższego kredytu.

 

A może wystarczy karta kredytowa?

Innym z możliwych rozwiązań jest karta kredytowa. To szybki i wygodny sposób na korzystanie z kredytu w sytuacji, kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy – bez konieczności wychodzenia z domu i składania wniosków w banku. Jej największą zaletą jest tzw. okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych. - Karta kredytowa jest alternatywą dla gotówki, a w wielu sytuacjach dużo prostszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Możemy nią płacić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i w internetowych. Wybierając kartę kredytową nie poniesiemy kosztów związanych z odsetkami, jeśli całość zadłużenia przeznaczonego na sfinansowanie świąt i zakup prezentów spłacimy w tzw. okresie bezodsetkowym - w zależności od banku wynosi on od 52 do 58 dni. Możemy też rozłożyć zakupy na wygodne raty, które będziemy spłacać co miesiąc. Pamiętajmy, że przy korzystaniu z karty kredytowej należy kierować się zdrowym rozsądkiem, aby niepotrzebnie się nie zadłużać. Kontrolę nad wydatkami ułatwi ustalenie dziennego limitu transakcji oraz systematyczne kontrolowanie stanu zadłużenia. – podkreśla Agnieszka Czerniawska, ekspert ds. kart płatniczych.

 

Jeśli więc potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki na święta, dokładnie przeanalizujmy nasze potrzeby, a przede wszystkim możliwości spłaty zaciągniętego kredytu. Tylko rozsądnie wybrana oferta pomoże nam w organizacji wymarzonych świąt, bez konieczności przysłowiowego zaciskania pasa w nowym roku.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oewonga oewongaranga04.01.2017 21:28

Witam! Fryzjer, o pożyczkę w wonga.com mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.pl. Dodam, że decyzję o udzieleniu pożyczki podejmujemy m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Co do naszej oferty, to maksymalna kwota pierwszej pożyczki w wonga.com do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat.
Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=epiotrkow.
W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com
* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

00


Exploit Exploitranga20.12.2016 23:57

Antykredyt masz rację! Nie sztuką jest pożyczyć jak się nie ma, sztuką jest oddać z nawiązką nie mając dalej. A tak na dobrą sprawę to gdyby państwo mniej ludziom zabierało ilość kredytów by spadła w efekcie czego bankowa elita miałaby mniejsze zyski a przecież dla nich jest to nie na rękę...

10


antykredyt ~antykredyt (Gość)20.12.2016 18:14

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, czy warto brać kredyt na święta i... najlepiej odpowiedzieć na nie negatywnie! Jeśli się nie ma kasy na święta, to się robi skromne święta i główkuje, jak tu zarobić (a nie pożyczyć!) na następne święta! podobnie, jak nie bierze się kredytu, ani pożyczki na wakacje, bo jak się nie ma kasy, to się na wakacje nie jedzie i główkuje, jak tu zarobić (a nie pożyczyć!) na następne wakacje itd. Tak postępują rozsądni ludzie, ale niestety na potrzeby - powiedzmy - rynkowe, został wykształcona chyba już swego rodzaju moda, albo obyczaj zadłużania się bez opamiętania, bo "jakoś to będzie". Najwyższy czas, żebyśmy mocno stuknęli się w głowę i przekonali się, że nie będzie! Jeśli nie masz - jeden z drugim - kasy np. na święta, to SKĄD DO JASNEJ CHOLERY WEŹMIESZ NA SPŁATĘ tej parszywej pożyczki, albo zas....ym kredytem razem z odsetkami i różnymi innymi opłatami???.... Ludzie, zastanówcie się wreszcie!!! Czy naprawdę chcecie dawać zarobić tym, którzy na biznesie pożyczkowym zarobili już na niejeden pałac?... Czy rzeczywiście nie da się z czegoś zrezygnować, a za to nie dawać im zarobić???...

40


DeDeK ~DeDeK (Gość)20.12.2016 13:43

Decydując się na kredyt warto zwrócić uwagę na wysokość raty, która powinna pozwalać na swobodną spłatę i nie obciążać zanadto domowego budżetu. Najlepiej porównać w rankingach kredytowych . Dobrym rozwiązaniem jest też porównywanie ofert po koszcie całkowitym bądź RRSO. Największy wybór znajdziemy na kredytnaszybko.pl

10


Witek ~Witek (Gość)20.12.2016 09:41

Nie pożyczam od lichwiarzy i nie robię zakupów na święta to każdy dzień jak inni więc jaki sens ma tracenie kasy

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat