Jak głosowaliśmy?

ePiotrkow Niedziela, 21 października 2018120 75651
O godzinie 21.00 zamknięto lokalne wyborcze, do godziny 17.00 zagłosowało 39,91% uprawnionych do głosu piotrkowian - w tym wszyscy kandydaci na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Jako pierwszy obwodową komisję wyborczą odwiedził urzędujący prezydent Krzysztof Chojniak, po nim zagłosował Tomasz Sokalski. Nieco później swój obywatelski obowiązek spełnili kolejno: Marlena Wężyk-Głowacka, Krzysztof Kozłowski i Grzegorz Lorek. W tym miejscu będziemy na bieżąco podawać też nieoficjalne wyniki głosowania w powiecie piotrkowskim i do Sejmiku Województwa Łódzkiego, ale jak nieoficjalnie udało nam się ustalić najpierw członkowie obwodowych komisji wyborczych będą liczyć głosy oddane na radnych do wojewódzkiego Sejmiku, później na radnych gminnych i powiatowych, a dopiero na końcu te oddane na prezydentów, wójtów i burmistrzów.

Ładuję galerię...

Tuż po zakończeniu głosowania udało nam się porozmawiać z niektórymi kandydatami na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Ich relacji "na gorąco" możecie wysłuchać poniżej:

 

Marlena Wężyk-Głowacka:

 

 

Krzysztof Kozłowski:

 

 

Tomasz Sokalski:

 

 

 

Grzegorz Lorek:

 

 

A także Krzysztof Chojniak, ubiegający się o reelekcję prezydent Piotrkowa Trybunalskiego:

 

 

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z nami również Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego:

 

 

 

 

Sejmik Województwa Łódzkiego:

 

PiS - 32,3%

 

Koalicja Obywatelska - 24,7%

 

PSL - 16,6%

 

Kukiz'15 - 6,3%

 

 

Powiat piotrkowski:

 

Rekordowo wysoką frekwencję odnotowano w gminie Aleksandrów i Łęki Szlacheckie - ok. 70%. W gminie Czarnocin zagłosowało ponad 50% mieszkańców. W Jarostach w gm. Moszczenica frekwencja wyniosła ok. 59,5%. W Sulejowie do godziny 17.00 zagłosowało 41,6% wyborców.

 

 

Zobacz: wybory prezydenckie w Piotrkowie: cząstkowe wyniki

 


Zainteresował temat?

8

6


Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mirusia ~mirusia (Gość)21.10.2018 23:17

Moim zdaniem do drugiej tury przeszdl Grzegorz Lorek.

814


gość ~gość (Gość)22.10.2018 07:12

Wygrał Pan Lorek

54


gość ~gość (Gość)22.10.2018 07:11

Piotrkowiacy nie zawiedli Chojniak Prezydentem
Brawo !!!

79


gość ~gość (Gość)22.10.2018 06:27

Moi kochani naprawdę nic dobrego nie widzicie w tym mieście? To jesteście ale po chyba. Zawsze narzekajcie. Ciekawą jestem z czego to wszystko zrobi nowa prezydent bo podobno z pustego to i Salomon nie naleje. Miasto się zmieniło. Popatrzcie na stare miasto jak wyladnialo. Już nie straszą kamienicę i cwaniaczki za rogiem. Dekoracje miasta czy te świąteczne czy te kwiaty letnie. Czyż nie jest pięknie? Czepianie się prohibicja. Jest wieczorami spokojniej. Czepiają się chyba najbardziej Ci co nie mają nocnych pod oknami. Kulturalny człowiek idzie do baru A jeśli nie ma ochoty to kupuje butelkę i wypije w domu . Nie musi łazić po nocach. Poza tym w Bełchatowie w niektórych częściach miasta też to obowiązuje,tak samo w Katowicach. Jak widać ,nie jesteśmy jedyni. Remont ulicy Wojska Polskiego...dobrze przemyślane. Żeby zamknąć ten odcinek trzeba przygotować ulicę które będą nam służyły do objazdu bo potem będziecie narzekać że po dziurach jezdzicie A wiadomo że remont tego odcinka potrwa bo płynie tam też rzeka. Następne to Bugaj. Krzyczycie że szambo. Ale czy to nie my mieszkańcy to szambo zrobiliśmy??? My to zniszczylismy. Te tony śmieci są przez nas tam zostawione. Pamiętam jako nastolatka że tam kiedyś było czysto. Niestety co by nie zrobiła władza jak sami nie zadbamy o porządek będzie szambo.Darmowe autobusy. Czy one są takie ważne.Nie płacimy tak dużo. Emeryci mają zniżki,dzieci,niepełnosprawni i bezrobotni. Płacąc 2.40 jadę przez całe miasto . W Łodzi płacę 2.80 tylko za 10 minut. Nie narzekajcie. Chcecie zmiany prezydenta to zmieniajcie ale nie mówcie na Boga że nic nie robi ,że co by nie zrobił jest zle. Myślę że za parę lat ,tak zaczniecie mówić o nowym kandydacie na prezydenta ,bo taka nasza natura. Jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil. Nie szukajcie porównań w innym mieście. Docencie choć trochę to co macie. Ludzie nie zryjcie się tak, bo tylko dzieli się ta nasza mała ojczyzna.zycze wszystkim pięknego dnia bez względu na wynik wyborczy. Pozdrawiam

149


gość ~gość (Gość)21.10.2018 21:47

Będzie 2. tura!!!

125


gość ~gość (Gość)22.10.2018 06:37

Na 90% Chojniak zostaje

47


gość ~gość (Gość)22.10.2018 06:30

Będzie druga tura official.

61


gość ~gość (Gość)22.10.2018 05:44

To już się wyprowadzać trzeba bo.Chojniak przegra

33


gość ~gość (Gość)21.10.2018 23:57

Brawo Marlena

811


gość ~gość (Gość)22.10.2018 00:08

Prawdę mówiąc,nie mam za bardzo żalu do b.prezydenta..ale może czas dać szansę innym??Niech się wykażą..
Jeżeli p.Chijniak zostanie,też na pewno wyciągnie wnioski.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat