Jak działają gabinety stomatologiczne w czasie epidemii?

Strefa FM Niedziela, 15 listopada 202024 5000
W czasie epidemii koronawirusa wiele branż z konieczności lub przymusu musiało zawiesić swoją dziłalność. Są też tacy, którzy działają cały czas. Wśród nich są np. stomatolodzy. Jak wygląda obecnie ich praca?
fot. pixabay.com / jarmoluk

- Obecnie już nie obawiamy się wirusa, jak jeszcze na początku wybuchu pandemii. Wiemy już o nim znacznie więcej - mówi lek. stom. Małgorzata Borzęcka. - Na szczęście okazało się, że stosowane przez nas już od wielu lat procedury dotyczące dezynfekcji i bezpieczeństwa pacjenta, były na tyle wyśrubowane, że obecnie niewiele się one zmieniły. Czasem żartowaliśmy, że wymaga się od nas tak daleko idących zabezpieczeń, ale okazało się to obecnie koniecznością. Dlatego nowe obostrzenia nie były dla nas czymś nowym. Już wcześniej pracowaliśmy w przyłbicach zabezpieczających nas i pacjentów. Doszły środki do dezynfekcji rąk, rękawiczki ochronne też stosowaliśmy już wcześniej. Podobnie środki do sterylizacji sprzętu dentystycznego - dodała.

 

Podczas wizyty pacjenta, lekarze stosują przyłbice i środki do dezynfekcji. Te jednak podczas epidemii stały się droższe, dlatego wizyta u dentysty też może kosztować więcej.

 

- Na początku epidemii ceny tych środków poszły mocno w górę, ale obecnie są dostępne na rynku w odpowiednich ilościach i w bardziej przystępnej cenie. Nasi pacjenci zostali jednak obciążeni z tego powodu dodatkową opłatą epidemiczną. Służy ona właśnie temu, by w gabinetach mogły znajdować się odpowiednie zabezpieczenia dla zdrowia i personelu i pacjentów - dodała stomatolog Małgorzata Borzęcka.

 

Przed umówieniem wizyty w gabinecie pracownicy służby stomatologicznej pobierają od pacjentów tzw. wywiad epidemiologiczny. To seria pytań dotycząca stanu zdrowia, a także tego czy w ostatnim czasie pacjent miał kontakt z osobą zakażoną lub czy przechodził zakażenie COVID-19. W większości gabinetów można także stawić się w sytuacji nagłego bólu. Należy jednak pamiętać o środkach bezpieczeństwa i zachowaniu dystansu. Jednym z obostrzeń jest ograniczenie pacjentów w poczekalniach. Z tego powodu są oni umawiani na konkretne godziny wizyt.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pipi ~Pipi (Gość)22.11.2020 13:42

Na NFZ brak zapisów do dentysty, terminy dopiero po nowym roku. Do prywatnego też ciężko się zapisać, a tam gdzie szybki termin cena kosmiczna. Z bólem przyjmują normalnie, po wywiadzie dotyczącym COVID z zastosowaniem dodatkowych środków kombinezon, wietrzony gabinet. Zastrzyk przeciwbólowy 40zl. RTG wykonują bezproblemowo na Wojska Polskiego Medicall codziennie do 19, miła obsluga, szybko, ceny bez zmian.

00


Pretekstdopodwyżek ~Pretekstdopodwyżek (Gość)15.11.2020 17:42

Ile % zdrożały środki dezynfekcyjne i maseczki, a ile % zdrożały wizyty ?? Warto by jeszcze przeliczyć to w wartościach bezwzględnych, bo jak cena usługi ze 120zł wzrosła do 180zł, to przy średniej liczbie pacjentów w ilości 10 osób dziennie wychodzi 600zł różnicy - to ile można za to kupić maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych ?? Bo wątpię żeby stomatolog tyle zużył w ciągu jednego dnia ...
Fakt faktem, że ceny usług dawno się nie zmieniały , ale teraz to jest wykorzystywanie sytuacji, zwłaszcza, że stomatolog to chyba jeden z lepiej rentownych zawodów ...

80


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)17.11.2020 20:26

Niech ktoś napisze ile teraz kosztuje wizyta w Piotrkowie u stomatologa

20


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.11.2020 12:18

Moze podawajcie przyklady ile kosztuje np.zalozenie plomby u konkretnego stomatologa?

20


gość_pacjent-gość ~gość_pacjent-gość (Gość)16.11.2020 08:19

Na NFZ pracują wszyscy lekarze w CENTRO -DENCIE. Miło i sympatycznie. Telefony również są odbierane bez długiego oczekiwania.wiem, bo korzystam.

10


gość_stomatolog ~gość_stomatolog (Gość)16.11.2020 00:55

Szanuj stomatologa swego,bo możesz wkrótce nie mieć żadnego.

13


gość_gość ~gość_gość (Gość)15.11.2020 17:40

Na fundusz nie działają ale prywatnie nue ma koronawirusa poco te składki sa składane

60


gość_teresa ~gość_teresa (Gość)15.11.2020 18:18

Ja kiedyś w 78roku poszlam prywatnie bo nia mialam ubespieczenia.Wszystko zrobione ja siegam po portfel a tu okrongłe zero w porfelu.Lekasz wyrwal z powrotem pląbe.Przeciesz bym oddała!to sie lekarze nazywajom??

01


gość_kuba ~gość_kuba (Gość)15.11.2020 16:18

Na NFZ nie przyjmują bo wirus ale już prywatnie nie ma.Skladki oczywiście cacy i dodatkowo trzeba płacić za prywatne leczenie.Kur.a dziki kraj dla cwaniaków a Ty człowieku płacz i płać.

90


gość_jsjsjs ~gość_jsjsjs (Gość)15.11.2020 17:24

Prywatne działają lepiej niż przed plandemia, + 100 zł do wizyty i tyle w temacie

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat