ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dbać o własne ciało?

Wtorek, 07 sierpnia 2018 2271
Czy wiesz jak dbać o własne ciało aby być zdrowym i czuć się dobrze?

Czy wiesz, że niezadowolenie z własnej sylwetki wykazuje ponad połowa Polaków? Jeśli i Ty stojąc przed lustrem "kręcisz głową", to ten artykuł jest dla Ciebie.

 

Czytając tę publikację, dowiesz się:

  • o co należy zadbać by poprawić kondycję ciała
  • co zrobić, aby wyeliminować nadmiary tkanki tłuszczowej
  • w jaki sposób oczyścić organizm z toksyn
  •  w jaki sposób pielęgnować skórę, włosy oraz paznokcie

Jestem za gruba/y!


Nadwaga i otyłość to przypadłości, które występują coraz częściej. Raporty WHO w tej kwestii są bardzo niepokojące. Wynika z nich, że nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej jest bolączką nawet 50% Polaków.

 

Aby schudnąć musisz zadbać o dwa procesy, a mianowicie:

Odżywianie – dieta redukcyjna powinna być zbilansowana (80-90% całkowitej przemiany materii), zdrowa (oparta tylko i wyłącznie na produktach niemodyfikowanych), regularna (posiłki muszą być konsumowane o stałych porach).

 

Aktywność fizyczną – trening redukcyjny jest konieczny, gdyż to właśnie wtedy generujemy zapotrzebowanie na energię. Musi być dostatecznie intensywny (zaleca się trenować z intensywnością większą niż 70% tętna maksymalnego), długi (minimum 45 minut) oraz regularny (codziennie minimum jedna sesja treningowa).

 

Więcej na temat odchudzania przeczytasz w naszych poradnikach  - https://byc-zdrowym.pl/jak-szybko-i-zdrowo-schudnac/ oraz https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-odchudzanie/.

 

Nie mam siły i energii!

 

Czujesz, że poziom witalności Twojego organizmu jest bliski zeru? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Nie mniej jednak, za każdym razem skuteczną bronią będzie:

 

  • zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze
  • rozpoczęcie regularnych treningów

Pamiętaj jednak, że budowanie kondycji i wytrzymałości krążeniowo-oddechowej powinno być oparte na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, których intensywność zawiera się w przedziale od 60 do 80 max HR.

 

Mój organizm jest zanieczyszczony!


Kiedy ostatni raz zaserwowałaś/eś swojemu organizmowi prawdziwy detoks? Jeśli nie robiłaś/eś tego w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to czas najwyższy. Regularne oczyszczanie jest procesem koniecznym. W przeciwnym wypadku łatwo o patologię pracy układów i narządów wewnętrznych.

Procesy detoksykacyjne można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najwygodniejszym jest stosowanie suplementacji (między innymi: spirulina, chlorella, błonnik witalny). Nieco bardziej wymagające są specjalne jadłospisy: dieta sokowa, dieta warzywno-owocowa oraz detoks Beyonce.

Detoksykację zrealizujemy również korzystając z domowych sposobów, tj. sody oczyszczonej, octu jabłkowego oraz soku z limonki lub cytryny.

 

Dowiedz się jak odkwasić organizm - https://byc-zdrowym.pl/zwiekszanie-odpornosci-odkwaszanie/

 

Mam słabe włosy, skórę i paznokcie!


Brak odpowiedniej diety, niewłaściwy dobór kosmetyków lub po prostu brak pielęgnacji – to najczęstsze przyczyny wszelkich defektów włosów, skóry oraz paznokci.

Aby zmienić ten stan rzeczy, musisz:

Zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze
Zadbać o suplementację uzupełniającą (m.in.: biotyna, kompleksy witaminowo-mineralne)
Wykorzystywać suplementy z najwyższej półki
Zabiegi pielęgnacyjne stosować codziennie
Jeśli zadbasz o te procesy, to z całą pewnością – kondycja Twojego ciała ulegnie znacznej poprawie.

 

Poznaj być-zdrowym.pl – serwis traktujący o zdrowiu i urodzie


Jeśli chcesz poprawić kondycję i wygląd swojego ciała, to z całą pewnością doskonałym źródłem wiedzy będzie tematyczny serwis traktujący o zdrowiu i urodzie – byc-zdrowym.pl.

Znajdziesz tutaj szereg publikacji, poradników i recenzji. Eksperci, dietetycy i trenerzy personalni przygotowali dla Ciebie wiele gotowych planów treningowych, jadłospisów oraz opisów suplementów diet.


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat