Jadąc na służbę zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

ePiotrkow Wtorek, 17 czerwca 20142 1488
Bełchatowski policjant zatrzymał uciekającego pijanego sprawcę kolizji. 20-letni Słowak, który kierując dostawczym citroenem najechał na renaulta i uciekał, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

- 15 czerwca kwadrans przed szóstą, jadący na służbę do bełchatowskiej komendy policjant, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, zobaczył na ulicy Częstochowskiej w Bełchatowie dwa jadące z dużą prędkością samochody – dostawczego citroena ze słowackimi tablicami rejestracyjnymi i pędzącego tuż za nim renaulta megane. Doświadczony funkcjonariusz ruchu drogowego ruszył w pościg, doprowadzając do zatrzymania kawalkady pojazdów na ulicy Piotrkowskiej. Tam okazało się, że renaultem kierował 51-letni pabianiczanin, ścigający sprawcę najechania na jego samochód, do którego doszło kilka minut wcześniej w Bełchatowie, na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Wyszyńskiego, podczas oczekiwania przed sygnalizatorem na zmianę świateł. Po zderzeniu kierowca citroena rozpoczął ucieczkę - informuje kom. Sławomir Szymański, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Wynik przeprowadzonego przez policjantów badania stanu trzeźwości 20-letniego Słowaka ujawnił przyczynę ucieczki. Młody kierowca citroena miał 1,46 promila alkoholu w organizmie, a samochodem przewoził dwóch, także nietrzeźwych, pasażerów. Trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Mężczyzna poniesie także konsekwencje prawne spowodowania kolizji drogowej.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga17.06.2014 12:47

Cytuję:
a samochodem przewoził dwóch, także nietrzeźwych, pasażerów.

To też jest karalne?

20


Zenek Zenekranga17.06.2014 12:21

Cud, że kierowca renaulta nie dostał mandatu za brawurową jazdę po mieście. W końcu mamy "zero tolerancji" dla piratów drogowych ;D

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat