J. Marusiński: MZDiK nie będzie zaskoczony zimą

Strefa FM Środa, 27 stycznia 201040 4740
- Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie był, nie jest i mam nadzieję nie będzie zaskoczony zimą - powiedział w programie „O tym się mówi” w Strefie FM dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - Jacek Marusiński.

- My obiecujemy, ponieważ mamy zawarte umowy, za które trzeba zapłacić. Żeby zapłacić, to usługa musi być wykonana. W ubiegłym roku na firmy wykonujące odśnieżanie były nakładane kary za niewykonanie obowiązków. Jak na razie mam odczucia pozytyywne, ale to jest subiektywny odbiór, ponieważ w akcję „Zima" jestem zaangażowany 24 godziny na dobę - przyznał dyrektor Marusiński.

 

Co sądzi na temat nowego awaryjnego planu odśnieżania miasta gość programu? (Zgodnie z założeniami pomysłu radnego Pawła Ciszewkisego poza drogami w pierwszej kolejności należy zająć się także specyficznymi punktami w mieście takimi jak szkoły, przedszkola, a także okolice cmentarzy - przyp. red.)

 

- Ostatnia taka akcja zimowa była prowadzona cztery lata temu. Wówczas prezydent powołał zespół, którym zarządzał pan Ciszewski. Rzeczywiście śnieg został wywieziony z centrum oraz z innych ważnych punktów w mieście, ale później okazało się, że za to wszystko nie miał kto zapłacić. Dlatego każdy plan musi wynikać z możliwości technicznych jak i finansowych - dodał.

 

Planem radnego Ciszewskiego zajmowali się członkowie Komisji Rewizyjnej. Wkrótce - mimo uwag dyrektora MZDiK - ma on wejść w życie. Dyrektor Jacek Marusiński obiecał, że po kolejnych opadach śniegu, drogi będą odśnieżone.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kierowca ~kierowca (Gość)03.02.2010 11:47

"gosc" napisał(a):
co do dróg to uważam,że nie są takie złe jak opisujecie. Jest zima i to,że jezdnie są śliskie to normalka. A jak ktoś sobie w takich warunkach nie radzi to nie powinien jeździć.


Zmienisz zdanie jak wyjedziesz na ulice i nie miniesz sie z drugim samochodem bo jest tak wąsko od zasp.
Nie polecam również parkowania na osiedlu wyzwolenia jak sie nie ma 4x4, albo łopaty w samochodze.

00


zet ~zet (Gość)03.02.2010 08:25

nadciaga front miriam z intensywnymy sniezycami :D p. Marusiński jest pewnie zwarty i gotowy :)

00


gość ~gość (Gość)29.01.2010 16:37

"zet" napisał(a):
a sypiesz to czyms ???


Unikam soli bo szkoda roślin, które są posadzone na terenie. Jedynie piasek przy podjazdach do garaży bo są na wzniesieniu.
A co do dróg to uważam,że nie są takie złe jak opisujecie. Jest zima i to,że jezdnie są śliskie to normalka. A jak ktoś sobie w takich warunkach nie radzi to nie powinien jeździć.

00


zet ~zet (Gość)29.01.2010 15:07

"gosc" napisał(a):
U mnie na działce, gdzie cały dzień poruszają się wózki widłowe i auta ciężarowe, na powierzchni powyżej 1 ha jeździ 3 razy dziennie ciągnik i odśnieża a mimo to jest biało!!!

a sypiesz to czyms ???

00


KRUK ~KRUK (Gość)29.01.2010 15:01

Chojniak go nie odwoła bo jest uzależniony od radnych z Regionalnej Izby Gospodarczej którzy są w koalicji z Prawicą razem której szefem jest Chojniak. Pomarzyć dobra rzecz i nic nie kosztuje.

00


Dominika ~Dominika (Gość)29.01.2010 14:20

Byłam dzisiaj w Radomsku, ulice normalne a Piotrków - zgroza
[b]Rozliczenie p. Marusińskiego również popieram
!!!![/b]

Koleś ewidentnie się nie nadaje

00


zet ~zet (Gość)29.01.2010 09:21

juz miałem pochwalic drogowców bo wczoraj nawet posypane było gdzieniegdzie i pługi jezdziły.nawet około 21 "bobcat" odsniezał parking pod urzedem miasta :P ale dzisiejsza podróz do pracy to poprostu ROZPACZ!!!! i co panie Marusiński?? Jednak zaskoczenie??CZy nieudolność zwykła??

00


Monika ~Monika (Gość)29.01.2010 08:35

a może p. Prezydent w ramach tegorocznej kampanii Prezydenckiej pokaże że ma wreszcie charakter i zwolni
p. Marusińskiego bo przecież ewidentnie ten człowiek się do tego nie nadaje.

00


dziadostwo ~dziadostwo (Gość)28.01.2010 21:29

Różnica pomiędzu utrzymaniem Łódzkiej a Wojska Polskiego (odcinek od Kauflandu do Sadowej) jest ogromna. Zgadnijcie dlaczego.

00


dzony ~dzony (Gość)28.01.2010 18:11

"Kaska" napisał(a):
Prezydencie widzisza nie grzmisz !!!!!!!!!


Oni są z jednej gliny lepieni,ciepły gabinecik i szerokie koryto.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat