Inwestycje drogowe powiatu piotrkowskiego

ePiotrkowRegion Niedziela, 07 kwietnia 201914 5061
Droga Mzurki – Boryszów będzie modernizowana. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu powiatu i z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Większość inwestycji drogowych będzie realizowana wspólnie z gminami.

Gmina Aleksandrów złożyła wniosek do FOGR na drogę Kawęczyn – Krasik. Z kolei starostwo stara się o środki z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na drogę Wroników – Cieszanowice i modernizację ulicy Taraszczyńskiej w Sulejowie. - W związku z brakiem decyzji wojewody powiat nie może ogłosić przetargu na te inwestycje. Ponadto starostwo powinno wprowadzić do budżetu dotacje dla gminy Łęki Szlacheckie oraz na chodnik w miejscowości Biskupia Wola w gminie Czarnocin. Te zadania będą domykać oczekiwania, jakie w poprzednim roku, złożyły samorządy gminne i zabezpieczony będzie całokształt inwestycji, współfinansowanych przez gminy. Brakująca kwota to około 400 tysięcy złotych – czytamy na stronie powiatu piotrkowskiego. Z braku środków nie będzie na razie przebudowy wiaduktu w Siomkach w gm. Wola Krzysztoporska. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego starosta zaproponował złożenie wniosku w tej sprawie do Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór trwa do połowy kwietnia. 

 

Niedawno starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Starosta, radny powiatowy Ryszard Cieślak odbyli rekonesans na miejscu przyszłych prac remontowych na drodze Mzurki – Boryszów.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

UFF ~UFF (Gość)08.04.2019 05:15

W Słomkach , w gminie Wola nie ma nic takiego.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat