Interweniują nawet w sprawie żółwia

Policja KMP PiotrkówTomaszów Czwartek, 06 czerwca 201911 2884
Żółw przechadzał się ulicą Spalską w Tomaszowie. Nietypową interwencję mieli policjanci z tamtejszej drogówki.

Ładuję galerię...

Dyżurny tomaszowskiej policji 4 czerwca otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, którzy w rejonie ulicy Spalskiej widzieli żółwia, który przechadzał się chodnikiem w kierunku jezdni. Dyżurny na miejsce skierował patrol, bowiem istniało niebezpieczeństwo, że zwierzę może wejść pod koła samochodu. - Po chwili od zgłoszenia na miejscu pojawili się policjanci ruchu drogowego, którzy rozpoczęli penetrację ulicy Spalskiej oraz ulic przyległych, jak również terenów zielonych – informuje oficer prasowy tomaszowskiej komendy. - Poszukiwania nie były łatwe. Zaangażowali się w nie także przechodnie. Wspólnymi siłami odnaleziono gada w przydrożnych zaroślach.

 

Okazało się, że był to żółw czerwonolicy, który powinien znajdować się w hodowlanym terrarium, bowiem nie występuje w naturalnym środowisku na terenie naszego kraju, w przeciwieństwie do żółwia błotnego, któremu mógłby zagrażać. Policjanci zaopiekowali się gadem do czasu przyjazdu wyspecjalizowanych służb z Leśnego Okręgu Koło Nadleśnictwa Piotrków, które ma już pod swoją opieką kilka egzotycznych zwierząt.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.06.2019 23:58

Policjanci niech się zajmą swoją pracą. Od żółwi są biolodzy, ekolodzy, weterynarze itp.

10


gość ~gość (Gość)06.06.2019 20:16

Ten żółw to niestety szkodnik. Gatunek inwazyjny.

40


j. ~j. (Gość)06.06.2019 19:06

Bardzo dobrze! Pogratulować, ale.... w sprawie żółwia, to mogą interweniować bez strachu, za to w sprawie menela, cwaniaczka, łobuza, kibola itp. to już sobie tak nie mogą swobodnie interweniować! Menel może do policjanta mówić "Ty psie!", może mu się stawiać, ubliżać, pyskować i krzyczeć, że nic mu nie można zrobić, a drugi łobuz nagrywa komórką i mówi: "No Psie, tylko go dotknij, to już masz sprawę za nadużycie uprawnień!" Kiedyś taki drań by dostał gumą po plecach i zaraz by się zrobił grzeczny, a dzisiaj z kolei może za bardzo to poszło w drugą stronę, to znaczy, że ze złoczyńcami trzeba postępować ostrożnie, jak z jajkiem, a oni się z tego śmieją. Dojdzie do tego, że będziemy mieli świetnie wyszkolonych i po zęby uzbrojonych policjantów, ale będą sobie tylko mogli ratować żółwie, bo jakakolwiek interwencja w stosunku do pijaczka, menela, kibola, złodzieja, chuligana, wandala itp. będzie się kończyć postępowaniem dyscyplinarnym w stosunku do interweniującego policjanta. Czy rzeczywiście tego chcemy?...

40


gość ~gość (Gość)06.06.2019 12:14

Zlow to nie zwierzę

03


wwf ~wwf (Gość)06.06.2019 08:47

Uwolnić Żółwia ! Uwolnić Żółwia !

20


wmiaręnormalny ~wmiaręnormalny (Gość)06.06.2019 12:44

Bardzo ładnie ze strony Policjantów. Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.

40


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)06.06.2019 08:13

Ludzie,to jednak idioci.Kupili swoją wymarzoną "zabawkę" niby dzieciom a teraz się pozbywają. Obciążyć kosztami akcji jak znajdziecie "właściciela"

100


gość ~gość (Gość)06.06.2019 07:28

Franklin.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat