Inauguracyjne zwycięstwo Polonii

Strefa FM Środa, 14 sierpnia 20195
Poloniści bardzo udanie zainaugurowali sezon w IV lidze łódzkiej. W środę nie dali szans Ceramice Opoczno, wygrywając na swoim boisku 4:1 (1:1). Dwa gole strzelił nowy napastnik piotrkowskiej drużyny Patryk Olszewski, który był równie skuteczny w ostatnich sparingach, powinien więc godnie zastąpić swojego poprzednika Adriana Malickiego.

Ładuję galerię...

Długo jednak piotrkowianie nie mogli złapać odpowiedniego rytmu gry, a wynik otworzyli goście. W 20. minucie spotkania Szymona Malickiego pokonał Marcin Mirecki, później strzelali już tylko poloniści. Zaledwie trzy minuty później wyrównał Patryk Olszewski.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Mateusz Jakubiak, Arkadiusz Porochnicki oraz ponownie Patryk Olszewski, który ustalił wynik, wykorzystując rzut karny.

- W pierwszej połowie moi zawodnicy byli sparaliżowani, widać było, że bardzo się denerwują. W sparingach wyglądaliśmy bardzo dobrze i chcemy, żeby tak samo było w lidze, w końcu jednak zaskoczyło, a gdyby Wiktor Jagodziński nie sprokurował rzutu karnego, to wydaje mi się, że goście nie strzeliliby żadnej bramki. 4:1 bardzo cieszy, brawo dla drużyny. Musimy jeszcze poprawić grę w defensywie, zwłaszcza z prawej strony – powiedział nam po meczu Robert Grzesiuk, trener piotrkowskiego zespołu.

Piotrkowianie mają zaledwie dwa dni na regenerację, ponieważ już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Zelów.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 4:1 (1:1) KS Ceramika Opoczno

(23’ i 85 Patryk Olszewski, 67’ Mateusz Jakubiak, 75’ Arkadiusz Porochnicki – 20’ Marcin Mirecki)