Inauguracja roku akademickiego w bełchatowskiej uczelni

Strefa FMBełchatów Poniedziałek, 07 października 20191 1642
W Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie też inaugurowali już nowy rok akademicki. Sobotnia uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie odbył się m. in akt przyjęcia nowych studentów na I rok studiów.

Ładuję galerię...

-Kształcimy studentów przede wszystkim na zasadach połączenia tzw. wysokiej nauki z praktyką. My mamy ogromną łączność ze środowiskiem lokalnych przedsiębiorców, co powoduje, że ta nauka w sylabusach odzwierciedlana jest bardzo istotnie, w związku z czym mamy możliwość dopasowywania się do lokalnego rynku - powiedział dziekan uczelni prof. dr hab. inż. Mirosław Wasielewski - Prowadzimy studia głównie na kierunkach "miękkich". Jest to przede wszystkim zarządzanie, administracja, językoznawstwo i informatyka - dodaje. 

 

Podczas uroczystości wykład inauguracyjny zaprezentował wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, która opowiedział o perspektywach rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce - Oferta szkół wyższych musi również docierać do miast takich jak np. Bełchatów. To jest bardzo ważne, aby uczelnie dopasowywały ofertę do lokalnego rynku. Te największe placówki w Łodzi czy Warszawie nie są w stanie wychwycić wielu rzeczy, które są istotne np. w Bełchatowie czy Piotrkowie. SAN ma do tego możliwości, ale również pomaga w tym nowa ustawa, która niedługo wejdzie w życie. Ma ona do tego narzędzia, które ułatwiają zbliżyć naukę do biznesu i rynku pracy. 

 

Do Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie w tym roku dołączy około 350 nowych studentów, łącznie na uczelni jest ich ponad 1000.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.10.2019 19:51

Uczelnie prywatne powinny zostać zlikwidowane. Jeśli nie dostaniesz się na uniwersyt czy politechnikę to widocznie jesteś za słaby żeby studiować

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat