Inauguracja Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku

ePiotrkow Poniedziałek, 20 listopada 20171 4779
W sobotę, 18 listopada, na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Ładuję galerię...

  W dniu 18 listopada 2017 r. na Wydziale Filologiczno-Historycznym piotrkowskiej Filii UJK miało miejsce szczególne wydarzenie. W sali Rady Wydziału ponad dwudziestu młodych słuchaczy złożyło przyrzeczenie i odebrało indeksy Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Jak na inaugurację roku akademickiego przystało, zabrzmiał i hymn państwowy, i pieśń „Gaudeamus igitur”, został wygłoszony wykład inauguracyjny oraz nakreślono cel działania uniwersytetu oraz zakres zajęć realizowanych w czterech blokach tematycznych: Akademii Rycerskiej, Akademii Słowa, Akademii, Odkrywcy i Akademii Alchemika. Inaugurację zaszczycił przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, a także, co szczególnie ucieszyło organizatorów, szerokie grono Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa młodych słuchaczy.
  Piotrkowski Uniwersytet Pierwszego Wieku jest inicjatywą Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego oraz Wydziału Filologiczno-Historycznego UJK Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Uniwersytet powstał także dzięki wsparciu finansowemu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

materiał Filii UJK w Piotrkowie


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (1)

Komentowanie zostało wyłączone.
gość ~gość (Gość)20.11.2017 22:23

Co to za uniwersytet? Nie draznijcie ta nasza szkółka niedzielna bo w naszym kraju już nie potrzeba absolwentów tej wytwórni bezrobotnych.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat