Ilu ukraińskich pracowników na terenie Piotrkowa i powiatu?

Strefa FM Środa, 28 września 201643 69441
Polacy szukający pracy, mający konkretne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, coraz częściej dyktują potencjalnym pracodawcom warunki. Taka sytuacja sprzyja napływowi pracowników z zagranicy – w większości Ukraińców, którym wystarcza stawka minimalna.

Nie każdego da się namówić na stawkę minimalną, a do niedawna, zdaniem Henryki Gawrońskiej, dyrektor powiatowego urzędu pracy w Piotrkowie, takie oferty stanowiły większość.

 

- Ci ludzie akceptują te warunki, czyli minimalne wynagrodzneie dla nich jest wystarczające. Polacy woleliby dostać więcej - zwłaszcza ci z doświadczeniem i kwalifikacjami. Ponadto Ukraińcy, podejmując u nas pracę, są bardziej dyspozycyjni, nie mają rodziny i innych obowiązków, dzięki czemu chętniej i dłużej zostają w pracy - wyjaśniała Gawrońska na antenie Strefy FM w programie "O tym się mówi".

 

Według szacunków Urzędu Pracy w Piotrkowie na terenie mu podległym pracodawcy złożyli około 2500 oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom, z czego około 98% stanowią właśnie Ukraińcy.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

XXr ~XXr (Gość)30.09.2016 09:39

a ja chętnie zatrudnię Ukraińca albo dwóch jako pracownicy fizyczni, ktoś coś wie?

00


Wujek idl ~Wujek idl (Gość)28.09.2016 13:27

Jeszcze firma ich tak wykorzystuje że pracują od poniedziałku do soboty po 12godz

50


Niezadowolona ~Niezadowolona (Gość)28.09.2016 13:47

Który Polak w tej chwili pójdzie pracować mając 4-5 dzieci? 500+ już pokazuje że siła robocza spadła na tyle, że potrzeba ludzi zza granicy żeby ktoś za nierobów odprowadzał podatki. Dla Nas najniższa krajowa jest śmiesznie niska, dla Ukraińców to stawka wysoka na tyle, że utrzymają siebie i rodziny. Zawsze można zrezygnować ze świadczeń, nie pobierać socjalu i pójść pracować. Polacy wyjeżdżają za granicę, najniższa średnia krajowa w Anglii wynosi obecnie 7.20 Funtów na godzinę. Jeśli ktoś szuka lepszego życia- znajdzie je. Polak w Niemczech, Ukrainiec w Polsce.

44


kocham zieleń ~kocham zieleń (Gość)29.09.2016 16:58

A ile pracowniczek? Nie wiem czy istnieje jakieś Stowarzyszenie Grzybiarek ale jeśli tak to powinni to wiedzieć.

00


MJ ~MJ (Gość)29.09.2016 13:52

Paola
a Polacy za granica to święci? Wstyd w większości, jak widzisz gdzieś rozwalone puszki, to możesz być pewna że będą to puszki po Żubrze, a stadem który chlew zostawia są Polacy. Wiecznie się leją, szczególnie młodzi, ubrani w dresy i wykrzykujący "Polish Power". Mało który zna język obcy, leją się po mieście, chodzą często pijani do pracy.

20


Niezadowolona ~Niezadowolona (Gość)28.09.2016 19:48

facet31
Jesteś pusty jak cała ta pro-rządowa chałastra na stanowiskach. Masz 2 opcje: idź płodzić dzieci i zostań kolejnym Naszym (podatników) utrzymankiem, na naszym garnuszku. Widać że nogi poza parafię w życiu nie postawiłeś, masz tak ograniczone myślenie że pasujesz do typowej polskiej wsi. I takie są niestety fakty: Rząd zgotował Nam taką sytuację, że trzeba się pakować uciekać żeby mieć za co żyć i nie łożyć na cudze dzieci. Ukraińcy mają takie samo prawo podjęcia pracy w naszym kraju, jak my w Czechach, na Słowacji, Anglii, Francji i Niemczech.

39


facet31 ~facet31 (Gość)28.09.2016 17:10

do ~`Niezadowolona Mam dla ciebie rade! skoro jestes taka niezadowolona to masz 2 opcje. Pierwsza zawsze mzoesz tez miec te 4 czy 5 dzieci i zgarniac ogromna darmowa kase ktorej tak zadroscisz rodzicom! druga zawsze tez sama mozesz wyjecach do tych Niemiec czy Angli by zarabiac duzo wiecej, problem rozwiazany pani niezadowolona lewaczko?

52


paola ~paola (Gość)29.09.2016 10:15

Tak.... dostają mieszkania i wszystko jest ok jak pracują a jak tylko jest kilka dni świąt to piją i się tłuką na potęgę, później lądują w szpitalu i nawet słowa po Polsku sklecić nie potrafią.
Druga sprawa, pracodawcy wcale im więcej nie płacą, płacą im nawet mniej, tylko pracują po 12-14h/dobę to w sumie wychodZi więcej. Liczenie przedszkolaka.

31


paola ~paola (Gość)29.09.2016 08:50

Tak.... dostają mieszkania i wszystko jest ok jak pracują a jak tylko jest kilka dni świąt to piją i się tłuką na potęgę, później lądują w szpitalu i nawet słowa po Polsku sklecić nie potrafią.
Druga sprawa, pracodawcy wcale im więcej nie płacą, płacą im nawet mniej, tylko pracują po 12-14h/dobę to w sumie wychodZi więcej. Liczenie przedszkolaka.

51


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)28.09.2016 23:39

A ilu jest pracowników filipińskich? Pytam zupełnie poważnie, bo w ubiegłym roku na stronie naszego PUP-a było zamieszczone ogłoszenie, że jeden z magazynów zatrudni 100 osób; warunkiem była... biegła znajomość języka filipińskiego! Serio.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat