Ilu przedsiębiorców skorzystało z dotacji?

Strefa FM Czwartek, 07 maja 201517 3999
W ciągu ostatnich kilku lat z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej skorzystało nawet kilkaset osób z terenu Piotrkowa i powiatu, jednak trudno oszacować, jak wiele tych przedsiębiorstw utrzymało się na rynku.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Nie jesteśmy w stanie monitorować tych umów, bo bywały lata, kiedy było ich po kilkaset. Jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy poprzez doposażenie, to pracodawcy muszą się rozliczać, przedkładając odpowiednie dokumenty (trwa to 2 lata). Natomiast jeśli chodzi o dotacje, to właściwie po upływie roku nie jesteśmy w stanie tego monitorować ze względów kadrowych, nie mamy tylu ludzi, aby sprawdzać, ilu przedsiębiorców jeszcze ciągnie tę działalność - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.

W tym roku dofinansowanie na utworzenie własnej działalności gospodarczej otrzyma 25 osób, chętnych było jednak znacznie więcej, do PUP złożono aż 182 wnioski.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga07.05.2015 13:04

Gawrońska jak zwykle plecie trzy po trzy by nikomu z tych znamienitych nie zaszkodzić. To nie jest trudne do oszacowania ponad pięć lat nie przetrwała żadna firma która otrzymała dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Ponad dwa lata zdołało wytrzymać tylko 10 % takich firm? I to są dostępne dane co prawda uśrednione dla terenu całej Polski ale.....
Więcej na stronie: http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia

63


wizytator ~wizytator (Gość)07.05.2015 10:02

Oczywiste jest ,że trudno monitorować "przedsiębiorcę",który z całej kwoty dotacji dostał 1000 zeta a reszta poszła do kieszeni jakiegoś pociotka któregoś z członków komisji rozpatrującej wnioski o jej przyznanie.Przecież to jest jedna wielka ściema a sami na siebie nie będą kręcić bata.

41


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)07.05.2015 19:51

Tak wygląda rozwój gospodarczy w eurokołchozie - tworze socjalistycznym, centralnie sterowanym, z biurokracją rozdętą jak bebzon Kalisza. Mimo dotacji na założenie firmy, z biznesu na ogół gówno wychodzi.
Idźcie w niedzielę i mądrze zagłosujcie. Albo utońcie w tym gównie...

21


haha ~haha (Gość)07.05.2015 20:31

Uwielbiam czytać komentarze osób, którym piana z ust leci na samą myśl o tym, że ktoś dostał te 22 tysiące. Ja dostałem. Mam pomysł na działalność, jestem młody i te pieniądze jak najbardziej wydam na potrzebne mi narzędzia i wyposażenie. I nie zamierzam kręcić na fakturach bo takie coś śmierdzi cebulą, której w komentarzach poniżej nie brakuje.

20


Edek ~Edek (Gość)07.05.2015 11:47

Jednym słowem CZESKI FILM.A co na ten super artykuł P. Chojniak?

30


Edek ~Edek (Gość)07.05.2015 11:43

Ha ha dobre - jednym słowem jeszcze mamy mało Urzędasów? Mamy jeszcze słabo rozwiniętą sieć komputerową? Czy ta Pani Gawrońska dobrze się czuje? A może to stanowisko ją przerasta. Myślę że przyda się w tym urzędzie kontrola NIK.

30


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)07.05.2015 09:49

A ilu jest przedsiębiorców, którzy przedstawili zawyżone faktury na zakup sprzętów i pieniądze faktycznie poszły na inne cele nie związane z działalnością?

21


ón ~ón (Gość)07.05.2015 08:51

Moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy. Ile z tych co zostali dotowani ma swój biznes nadal . Na jednej ręce można zliczyć skoro boją się podać danych. Zresztą jak to możliwe , że wydając takie pieniądze brak monitoringu co się dzieje dalej . Cały ten urząd jest do likwidacji to są sztuczne etaty.

91


PuP ~PuP (Gość)07.05.2015 08:14

trzeba zatrudnić. wzrośnie zatrudnienie.

60


PoP ~PoP (Gość)07.05.2015 07:58

Trochę dziwne tłumaczenie PUP. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx np. regon firmy co wzięła dofinansowanie i po kilku sekundach wyświetlają się szczegółowe informacje o firmie.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat