Ile osób w naszym województwie może zachorować na koronawirusa?

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 14 marca 202040 18217
Jak powiedziała podczas zorganizowanej kilka dni temu nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Gajewska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, gdyby w naszym kraju powtórzył się „włoski” scenariusz i zachorowałoby 3 tysiące osób, w naszym województwie byłoby ok. 600 zarażonych.
Fot.: pixabay.com

Podała takie wyliczenia, dzieląc ogólną liczbę potencjalnie zarażonych przez liczbę województw. Na ogół 5% chorych wymaga leczenia respiratorowego, w tym przypadku byłoby to ok. 30 osób, a na terenie naszego województwa znajduje się 400 takich urządzeń. Chorzy mają być leczeni w szpitalach w całym województwie, przede wszystkim tam, gdzie znajdują się oddziały zakaźne. W tej chwili wszyscy trafiają do łódzkiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego. W naszym regionie oddziały zakaźne znajdują się w Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie oraz Radomsku, z kolei w piotrkowskich szpitalach wstrzymano przyjęcia, a pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, są zwalniani do domów.

 
Tak wyglądają statystyki, rządzący wprowadzając w piątek stan epidemiczny w Polsce, podkreślali jednak, że podjęto tak radykalne kroki właśnie po to, aby sytuacja, z którą zmagają się aktualnie Włosi, nie powtórzyła się także w naszym kraju.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mengiku ~mengiku (Gość)24.03.2020 10:45

https://www.fronda.pl/a/pandemia-czy-juz-iii-wojna-swiatowa,141916.html
Nie wierzę w teorie spiskowe, ale to wbiło mnie w ziemię (długi tekst, ale warto). Skąd wziął się wirus i gdzie go stworzono. Otworzycie oczy.

10


gość ~gość (Gość)15.03.2020 19:52

Mamy super posła ziemi piotrkowskiej tj Maciara na którego głosujecie Piotrkowianie a nie widzicie problemu z brakiem szpitala.

43


markkowalski 22@wp.pl ~markkowalski 22@wp.pl (Gość)22.03.2020 16:38

w Głownie umarł 45 letni , który był w kwarantannie , źle się czuł i nie doczekał się na testy. Uciekł z danych statystyce

11


Ot co! ~Ot co! (Gość)22.03.2020 18:39

Wszędzie dookoła są szpitale a w Piotrkowie wstrzymano przyjęcia... Gratulacje!

30


Polczek ~Polczek (Gość)21.03.2020 08:12

Ludzie siedźcie w domu poddajcie się kwarantannie!!! Słuchajcie rad lekarzy z chin!!! Co do władzy myślę że nie jest taka zła patrząc na działania Polski i rządu Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii. Oczywiście zawsze można zrobić coś lepiej i szybciej, też nie wszystko mi się podoba. Uważam że powinien zostać wprowadzony zakaz przemieszczania i nakaz siedzenia w domu. Młodzież codziennie spotyka się i drinkuje... Jesteśmy odpowiedzialni wzajemnie za siebie...

20


rozsądek ~rozsądek (Gość)16.03.2020 09:21

A Duda podczas wizyty w zachodniopomorskim w ubiegłym tygodniu wygadał się, że PIERWSZE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE BYŁY JUŻ 15 STYCZNIA W POLICACH I KOSZALINIE!!! Władzo, jakiś komentarz??? Spaliście niemalże 2 miesiące licząc na cud? Teraz to już jest pozamiatane i włoski scenariusz wali do drzwi. BRAWO!

56


beee ~beee (Gość)16.03.2020 06:13

spolnota wyszla na targ w niedziele pokazla jak sie jednocza zarobili na cale dwa tygodnie tm ze przy zakazach oni rozbili swoje parawany

30


gość ~gość (Gość)15.03.2020 22:10

W jednym z piotrkowskich gabinetów odnowy w oststnim tygodniu była klientka która po wizycie żle sie poczuła a wcześniej miała kontakt z osobą zarażoną poinformowała o tym fakcie telefonicznie a salon zamknieto wczoraj nic nie mówiąc nikomu niby to dla bezpieczenstwa a co jeśli zarazony jest personel

30


gość ~gość (Gość)14.03.2020 17:39

A Piotrków to co? Brak szpitali!!!

120


gość ~gość (Gość)15.03.2020 16:11

Szanowni Państwo,w Głuchowie w centrum logistycznym pracuje półtora tysiąca ludzi na dwóch zmianach,tam ryzyko zachorowalności jest megawysokie ponieważ dojeżdżają tam ludzie z Piotrkowa Łodzi Pabianic Bełchatowa Tomaszowa Sulejowa Opoczna!!!to totalna bomba epidemiologiczna jeśli jeden człowiek będzie chory

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat