Ile obietnic wyborczych w tej kadencji zrealizował prezydent Piotrkowa Trybunalskiego?

Strefa FM Wtorek, 10 marca 202043 7157
Urzędnicy podsumowali pracę siedmiu zespołów roboczych powołanych na początku obecnej kadencji przez prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Ich członkowie mają czuwać na realizacją wyborczych obietnic. Ile udało się zrealizować przez te kilkanaście miesięcy? Dane przedstawiono w sprawozdaniu z realizacji "Priorytetów dla Piotrkowa Trybunalskiego na lata 2019-2023" za IV kwartał 2019 roku.
Fot.: epiotrkow.pl

Czym zajmowały się poszczególne zespoły? Z pełną treścią raportu możecie zapoznać się tutaj - pobierz plik Projekty 2019-2023 Sprawozdanie za IV kw 2019.pdf.

 

Pierwszy zespół roboczy zajmuje się rewitalizacją i budownictwem mieszkaniowym. Wśród jego priorytetów znajdują się m.in.: rewitalizacja Podzamcza, budowa nowych kamienic (np. przy Starowarszawskiej i Garncarskiej) i bloków TBS, a także poprawa stanu technicznego mieszkaniowego zasobu miasta. Nadal trwa - lub jeszcze się nie rozpoczęła - budowa kamienic i nowych bloków TBS.

 

Piotrków atrakcyjny inwestycyjnie to temat, którym zajmują się członkowie drugiego zespołu. W ramach tego punktu powstaje zasób nieruchomości na cele inwestycyjne, niektóre już sprzedano, a w przypadku pozostałych przetargi mają się odbyć jeszcze w tym roku.

 

Przedstawiciele trzeciego zespołu pod kierownictwem szefa piotrkowskiego Centrum Informacji Turystycznej, Błażeja Cecoty, zajmują się "otwarciem Piotrkowa na turystów". W ramach tego przedsięwzięcia trwa konkurs, polegający na przygotowaniu koncepcji zagospodarowania wieży ciśnień i terenu wokół niej, w ten proces zaangażowali się piotrkowscy uczniowie. Ponadto rozbudowywany ma być projekt pn. piotrkowski rower miejski. Członkowie zespołu zajmują się także promocją i rozwojem piotrkowskich produktów turystycznych.

 

Wśród najważniejszych projektów zespołu "Przestrzeń publiczna przyjazna mieszkańcom" znajduje się m.in. przebudowa Hali Relax, ta inwestycja zostanie zrealizowana pod warunkiem otrzymania dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Złożenie wniosku ma nastąpić w maju tego roku. Nadal nie uruchomiono też letniego basenu odkrytego i nie zadaszono lodowiska miejskiego.


Więcej zrobiono w ramach rozwoju infrastruktury kultury sportu i rekreacji. Na bieżąco remontowane są place zabaw i boiska szkolne, rozpoczęto też budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią na terenie Stadionu Miejskiego "Concordia".

 

Budowa i remonty dróg oraz parkingów to coś, co interesuje mieszkańców szczególnie. W ramach tego priorytetu wybudowano już rondo u zbiegu ulic Dmowskiego-Armii Krajowej-Górnej i Żelaznej. Trwa przebudowa ul. Wojska Polskiego na odcinku od Armii Krajowej do wiaduktu PKP i Broniewskiego. W planach są jeszcze remonty ulic: Roosevelta, Żelaznej, Przedborskiej, Rakowskiej, Wolborskiej oraz Jeziornej.

 

Rozpoczęto natomiast zagospodarowanie zbiornika Bugaj, w ramach tego zadania wykonano m.in. chodnik i ścieżkę rowerową od Sulejowskiej do Porannej, następne etapy mają być realizowane w kolejnych latach. Rozbudową sieci ciepłowniczej zajmą się przedstawiciele nowej spółki, która zastąpi Miejskie Zakład Gospodarki Komunalnej, o czym pisaliśmy m.in. tutaj. Planowana jest także wymiana źródeł ciepła (m.in. z węglowych na gazowe) w lokalach mieszkalnych, będących własnością miasta. Ma to wpłynąć na poprawę jakości powietrza, zwłaszcza zimą i ograniczenie smogu. Ma w tym pomóc także wymiana taboru MZK na autobusy proekologiczne i niskoemisyjne, przyjazne pasażerom i środowisku. Złożono wniosek o dofinansowanie na zakup 10 autobusów elektrycznych o montaż 13 ładowarek. Całkowity koszt projektu to ponad 33 mln złotych, urzędnicy wnioskują o dofinansowanie w wysokości ok. 22 mln zł. W ramach opisywanego priorytetu nie zrewitalizowano jeszcze Parku Belzackiego.

 

Najmniej zrobiono w ramach ostatniego priorytetu, polegającego na wprowadzeniu karty mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Każdy kto będzie posiadał taką kartę, będzie mógł kupować na przykład tańsze bilety do miejskich instytucji (Mediatek 800-lecia, OSiR, MOK, Muzeum). Lista partnerów ma zostać także poszerzona o lokalnych przedsiębiorców.

 

Wspomnianych priorytetów jest ponad 60, do tej pory - czyli w pierwszym roku nowej kadencji - zrealizowano ok. 20% wszystkich z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

13


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.03.2020 22:30

Największy sukces to oczywiście rondo na Dmowskiego i brak podwójnych linii uniemożliwiających pewne manewry, co doprowadza do niebezpiecznych sytuacji
Każde rondo w Piotrkowie jest inne i to chyba taki eksperyment ...

10


Doniec ~Doniec (Gość)11.03.2020 07:57

Do wszystkich tych, którzy jako argument podają darmową komunikację miejską w Tomaszowie.
Nie ma czegoś takiego jak darmowa komunikacja. Przedsiębiorstwo nie może funkcjonować bez wpływów, niezależnie czy pochodzą one ze sprzedaży biletów, czy z budżetu miasta. W przypadku Tomaszowa to miasto w 100% utrzymuje zakład komunikacji miejskiej. Miasto natomiast nie ma swoich pieniędzy, ono te środki zapewnia przez opodatkowanie mieszkańców, wszystkich mieszkańców, nie tylko tych którzy korzystają z komunikacji miejskiej.
Tak się składa, że płacę podatki od nieruchomości zarówno w Piotrkowie jak i w Tomaszowie.
Podam rzeczywiste kwoty z lat 2019 i 2020.
Piotrków Tryb. w 2019 r. 140 zł, w 2020 r. 143zł, wzrost o ok. 2%
Tomaszów Maz. w 2019 r. 259 zł, w 2020 r. 302 zł, wzrost o ok 17%.
Chcielibyście takiej podwyżki?

77


gość ~gość (Gość)10.03.2020 09:26

Ja czekam na baseny. Czepek i okulary już kupiłem w Biedronce

210


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)11.03.2020 09:39

Tekst mnie powalił. Zespół od turystyki ma dbać o rozwój turystyczny Piotrkowa i jego promocję, a miasta nie stać, by wysłać ich z namiotem na targi? To mówi wszystko. Autorów artykuły proszę o podanie ile kosztują nas powołane przez pana prezydenta zespoły specjalne.

90


wwolny ~wwolny (Gość)11.03.2020 06:12

dbaja o swoje stołki , dwie sekretarki prezydenta kogo na to stać ludzie czas otworzyć oczy trzeba rozliczyć towarzystwo

50


Rowery... ~Rowery... (Gość)10.03.2020 22:42

... z opóźnieniem ale są!

50


gość ~gość (Gość)10.03.2020 22:08

Woda najdroższa w regionie dziękujemy

120


Obserwator PT ~Obserwator PT (Gość)10.03.2020 21:05

Zagospodarowanie zbiornika Bugaj - wykonano chodnik i ścieżkę rowerową od ul. Sulejowskiej do Porannej!!! To jest Z A G O S P O D A R O W A N I E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A dlaczego zbiornik nie jest oczyszczany, dlaczego te wyspy pływające nie są likwidowane, dlaczego na Bugaju nie ma żadnej stanicy żeglarskiej (choćby na małe żaglóweczki), Nie ma żadnego porządnego kąpieliska tylko jakieś brudne bagienko? Nie ma żadnej knajpy, Nie ma niczego! Nawet nie ma na to opłakane i brudne Słoneczko drogi dojazdowej, parkingu. Po prostu tam niczego nie ma.
A co z chodnikami w centrum miasta? Zęby można sobie powybijać i nogi połamać! Młodzi ludzie stąd uciekają bo Piotrków nie ma dla młodych żadnej ciekawej oferty, żadnej porządnej pracy, nie można tu zarobić przyzwoitych pieniędzy. Nigdy na tego Chojniaka nie głosowałam, to nie jest ktoś kto ma wizję rozwoju miasta! W zasadzie za takiego prezydenta możemy podziękować emerytom, którzy prosto z kościoła lecą do urn i na tego człowieka głosują.

160


Hulajnogi... ~Hulajnogi... (Gość)10.03.2020 20:25

... zrealizowane!

51


bez sentymentów ~bez sentymentów (Gość)10.03.2020 19:36

A 18 radnych podnoszących rękę do góry za podwyżkami to co? I z PO i z PSL i z SLD i uciekinierzy z PiS i 9 od Chojniaka z Razem dla Piotrkowa to grupa trzymająca władzę w mieście która na sesjach tylko siedzi i pierdzi w stołki. A kto zasiada w komisjach jako przewodniczący i zastępcy oraz wiceprzewodniczący rady miasta? Jeżeli w piotrkowskim radiu strefa fm podają że rada miasta uchwaliła jakiekolwiek podwyżki opłat to nie radni PiS Janik, Stachaczyk, Gajda i Piekarski. Jeszcze radna PO Marlena W.Głowacka nie popiera podwyżek opłat. Ta rada miasta zeszła na psy! Jeszcze 43 lata męczarni wieli mieszkańców nie dożyje. Mediateka kosztowała majątek. Teraz trzeba oskubać mieszkańców.

180


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat