Ile kontenerów PCK jest w naszym regionie?

ePiotrkow Piątek, 15 marca 201910 2234
Polacy od lat korzystają z kontenerów na odzież z logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Można do nich wrzucać nie tylko ubrania. Ile takich pojemników jest w powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że ponad dwukrotnie mniej niż w powiecie opoczyńskim.
fot. A. Stańczyk

Do kontenerów PCK najczęściej wrzucamy ubrania. Oprócz nich mile widziane są też jednak ręczniki, pościel, pluszowe zabawki, a nawet buty, które powinny być połączone w pary. Najważniejsze, by wszystkie rzeczy, które wrzucamy były czyste.

 

Ile zatem kontenerów mamy w naszym regionie? Z aktualnej listy, którą znajdziemy na stronie internetowej PCK, dowiadujemy się, że w Piotrkowie Trybunalskim jest 26 pojemników, a 14 kolejnych w gminach powiatu piotrkowskiego. To najmniej wśród wszystkich powiatów byłego województwa piotrkowskiego. Najwięcej miejsc, gdzie można wrzucić niepotrzebne nam przedmioty jest w powiecie opoczyńskim, znajdziemy tam 86 kontenerów. Kolejne pozycje zajmują powiaty: tomaszowski (74 kontenery), radomszczański (68) i bełchatowski (55). Lista jest jednak na bieżąco aktualizowana, a pojemniki regularnie zmieniają swoje lokalizacje. 

 

Wiele rzeczy, które przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża wyjmują z koszy nie nadaje się do przekazania ich potrzebującym. Niektóre są więc oddawane specjalistom, którzy poddają je recyklingowi, a inne trafiają do tzw. second handów. Pieniądze, jakie z tego tytułu trafiają do PCK są przeznaczane na obsługę działań dobroczynnych.

 

Jeżeli zauważycie, że któryś z kontenerów jest przepełniony lub zniszczony, możecie to zgłosić do Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża dzwoniąc pod numer tel.: 42 636-11-22 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: lodz@pck.org.pl.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.03.2019 11:36

Jaki jest tego sens tak naprawdę?
Kilka tygodni temu jak zwykle wyszłam z psem przed blok na osiedlu wyzwolenia. Pojechali panowie którzy oprożniają takie kontenery, patrzę i nie dowierzam podeszłam trochę bliżej.. A panowie co,, lepszego,, odkładali dla siebie wcale zbytnio się z tym nie kryjąc resztę,, łachów,, jak to określili wrzucili w worki i na samochód.. Jaki wniosek że lepiej może jakoś bezpośrednio przekazywać odzież potrzebującym..

01


gość ~gość (Gość)15.03.2019 13:43

Jakiś czas temu wrzuciłam ubrania do takiego kontenera - ul. Działkowa, po czym hmmm dziwnym trafem po 2 dniach idąc do sklepu widzę jak jeden Pan nosi bluzę którą byla męża - poznalam po charakterystycznym szyciu dziury. Nie chce nikogo osodzac ale Nie wydaje mi się żeby w ciągu 2 dni ubrania były odebrane i przekazane potrzebujące osobie.

22


interes ~interes (Gość)15.03.2019 19:24

PCK nie odbiera, żadnych ciuchów, tylko firma, która je segreguje i sprzedaje do lumpeksów. PCK od tej firmy dostaje na swoje potrzeby parę groszy.

30


gość ~gość (Gość)15.03.2019 19:06

Ludzie musicie zrozumiec, że PCK nie potrzebuje waszych starych gaci i porozwlekanych koszulek. Oni potrzebują pieniedzy, które pozyskują ze sprzedaży waszych starych łachmanów do lumpeksów

30


gość ~gość (Gość)15.03.2019 17:20

Przynajmniej niektóre nie należą do PCK

10


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)15.03.2019 16:50

O to trzeba zapytać pisowską minister Zalewską !

21


gość ~gość (Gość)15.03.2019 14:33

To nie są kontenery pck, ani unicefu, bo takie mają oznaczenia. To pewna firma z Kielc, która ma rzekomo prawa do używania ich logo. Odzież jest prana i sprzedawana w szmateksach, a to co się nie nadaje ląduje przy torach, w rowach i lasach. SM < nie ma za co.

30


gość ~gość (Gość)15.03.2019 11:36

Do -ja- : w Sulejowie tak wysokie koszty wywozu śmieci że ludzie przy tych pojemnikach zostawiają wszystko nie tylko ubrania.

20


ja ~ja (Gość)15.03.2019 10:38

W Sulejowie jest chyba 5 może 6 , ale wszystkie tak przepełnione, że ludzie z boku stawiają reklamówki.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat