Ile azbestu zniknęło z terenu gminy Wola Krzysztoporska?

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 09 marca 20210 1222
Na przełomie 2020/2021 roku mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (w oparciu o nabór wniosków przeprowadzony w I połowie 2020 roku).

W 2020 roku w gminie programem finansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostało objętych 57 nieruchomości, z których odebrano odpady w ilości 126,443 Mg.

 

Wartość zadania wyniosła 40.284,74 zł (kwota brutto), z czego dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi stanowiła kwotę 33.570,00 zł (kwota netto), a wkład gminy Wola Krzysztoporska – 3.730,69 zł (kwota netto).

 

Prace polegały na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest.

Kolejnych 59 wniosków złożonych przez mieszkańców oczekuje na realizację w roku 2021 i będą one zrealizowane pod warunkiem pozyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

- Realizacja tego zadania ma pozytywny wpływ na środowisko i zdrowie lokalnego społeczeństwa z powodu usunięcia szkodliwych dla zdrowia wyrobów azbestowych. Dodatkowym, bardzo ważnym elementem całego projektu jest pewność, że tzw. „eternit” trafił z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych prosto na zalegalizowane składowisko i został unieszkodliwiony. Dzięki temu nie będzie stwarzał zagrożenia zarówno dla zdrowia mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska, jak i dla środowiska naturalnego – informuje Urząd Gminy.

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat