ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Idealne ogrzewanie do domku letniego

Poniedziałek, 22 czerwca 2020 2130
Domki letniskowe dla wielu osób stanowią ulubioną formę rekreacji – w sezonie wakacyjnym i poza nim. Aby mogły optymalnie spełniać swoją funkcję, trzeba zadbać o zapewnienie w nich odpowiedniego wyposażenia, w tym oczywiście wszystkich najważniejszych instalacji.

Jednym z kluczowych elementów, zwłaszcza gdy chcemy wykorzystywać domek jako miejsce całorocznego wypoczynku, staje się zatem wydajne ogrzewanie.

 

Jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej? Co zainstalować, żeby cieszyć się z wypoczynku w komfortowych warunkach, zawsze gdy mamy na to ochotę?

 

Komfort termiczny w domku letniskowym

 

Domki letniskowe zazwyczaj kojarzymy z przyjemną rekreacją w okresie letnim. Niejednokrotnie są to jednak solidne budynki, w których bez problemu można wypoczywać o każdej porze roku, również gdy pogoda zaczyna być nieco mniej sprzyjająca.

 

W takich zabudowaniach koniecznie trzeba zainstalować wydajne ogrzewanie. Poprawia ono komfort cieplny oraz tworzy przyjemną atmosferę, wręcz idealną do regenerowania sił i relaksu.

 

Rozwiązań jest sporo, więc łatwo można dobrać odpowiednie do konkretnych potrzeb.

 

Nie tylko ogrzewanie, czyli jak ograniczyć straty cieplne

 

Zanim przejdziemy do ogrzewania, warto jeszcze wspomnieć o jednej kwestii. Oprócz wydajnych urządzeń grzewczych warto również dokładnie sprawdzić do jak dużych strat cieplnych dochodzi w naszym domku letniskowym.

 

Najwięcej ciepła zazwyczaj ucieka przez otwory (okna i drzwi) oraz dach. Aby temu zapobiegać, powinniśmy docieplić domek letniskowy. Stosuje się do tego głównie płyty styropianowe lub wełnę mineralną. Prawidłowe wykonanie termoizolacji budynku poprawia komfort we wnętrzu oraz potrafi zmniejszyć straty ciepła nawet o 60%. A to generuje spore oszczędności, na których przecież większości nas bardzo zależy.

 

Najwygodniejsze rozwiązania grzewcze do domków letniskowych

 

W domkach letniskowych można stosować rozmaite rozwiązania grzewcze. Wybór w dużej mierze zależy od tego, jak często i w jakich okresach planujemy spędzać czas w danym miejscu.

 

Przenośne ogrzewanie do domków letniskowych

 

Jeśli będziemy mieszkać w domku okazjonalnie, wyłącznie w okresie wiosenno-letnim, może się okazać, że wystarczy przenośne tanie ogrzewanie domu np. z Econovli. Zazwyczaj są to niewielkie grzejniki, które bez trudu ustawimy w niemal dowolnym miejscu.

 

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się mobilne grzejniki elektryczne lub olejowe oraz promienniki gazowe. Z ich pomocą udaje się szybko i sprawnie dogrzać wybrane części domku.

 

Instalacje grzewcze do domków letniskowych

 

Jeżeli natomiast zamierzamy korzystać z domku letniskowego przez cały rok, również podczas mrozów, wówczas niezbędny jest kompleksowy system grzewczy, montowany na stałe.

 

Jakie instalacje sprawdzają się najlepiej? Wiele osób decyduje się na wykorzystanie kominków. Doprowadza się do nich specjalną instalację, która dystrybuuje ciepło do wszystkich części budynku.

 

Tego typu rozwiązanie jest dość tanie i pozwala na równoczesne rozkoszowanie się przyjemnym czasem spędzanym przy kominku oraz ogrzewanie całego domku.

 

Kominek jako rozwiązanie grzewcze ma jednak swoje wady. Trzeba pamiętać o nieustannym dokładania drewna do paleniska. Jeżeli o tym zapomnimy, ogień szybko przygaśnie, a we wnętrzach zacznie robić się chłodno. Dodatkowo kominek wymaga czyszczenia, uzupełniania zapasów drewna oraz wyznaczenia miejsca do magazynowania ich w odpowiednich warunkach.

 

Jaką mamy alternatywę? Można postawić na instalacje elektryczne. Do ogrzewania domków letniskowych wykorzystuje się grzejniki elektryczne lub praktyczne ogrzewanie podłogowe.

 

Pierwsze z wymienionych pozwala szybko i sprawnie dogrzać wnętrze do optymalnej temperatury. Drugie sprawdza się w miejscach, w których chcemy mieć cały czas mniej więcej zbliżone warunki. W obu wariantach możemy wykorzystać praktyczny termostat, pozwalający na utrzymanie komfortu cieplnego na idealnym poziomie.

 

Ogrzewanie elektryczne jest proste w obsłudze, nie brudzi oraz zapewnia ciepło przez cały czas, bez dodatkowej pracy dla domowników. Nowoczesne urządzenia są także energooszczędne, dlatego takie rozwiązanie nie pochłania olbrzymich środków na zapewnienie przyjemnego ciepła w domkach letniskowych.

 

Ogrzewanie w domku letniskowym – tworzenie idealnego miejsca do rekreacji

 

Domki letniskowe cieszą się wielką popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby zapewnić sobie i rodzinie przyjemne warunki do rekreacji.

 

Jeżeli chcemy wykorzystywać domek przez cały rok, ogrzewanie jest wręcz niezbędne. Warto zadbać o nie już na samym początku, żeby później móc się rozkoszować niczym niezmąconym relaksem, zawsze gdy mamy na to ochotę.


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat