IV liga łódzka. Polonia wygrywa u siebie

Sobota, 26 września 202013
Piotrkowska Polonia wygrała na swoim stadionie 3:1(1:0) z Włókniarzem Zelów w meczu 11. kolejki IV ligi łódzkiej. Autorami wszystkich bramek byli piłkarze z Piotrkowa, ale niestety jedno było samobójcze. Jest to czwarta wygrana polonistów w tym sezonie.
Na zdjęciu trener Polonii Robert Grzesiuk (fot. M. Saciński) Na zdjęciu trener Polonii Robert Grzesiuk (fot. M. Saciński)

Kibice zgromadzeni przy ul. Reagana na pierwszą bramkę meczu musieli czekać blisko 40 minut. Na listę strzelców w 39 minucie wpisał się sprowadzony latem 2019 roku pomocnik, Dawid Przybysz. Na przerwę piłkarze Polonii zeszli prowadzeniu 1:0.

Sporo więcej działo się w drugiej połówce spotkania, ale na kolejna bramka padłą dopiero w 73. minucie. Poloniści z zimną krwią wykorzystali osłabienie przeciwnika po czerwonej kartce dla Piotra Boczkiewicza. Autorem trafienia był Tomasz Bąkowicz, który już 6 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców, podnosząc wynik spotkania na 3:0. W doliczonym czasie, kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się  trzybramkowym zwycięstwem piotrkowian Kamil Bruchajzer, bramkarz Polonii strzelił samobójczego gola.

Następny mecz poloniści zagrają na wyjeździe z Nerem Poddębice.

PKS Polonia Piotrków - Włókniarz Zelów 3:1 (1:0)

Bramki: Dawid Przybysz(39'), Tomasz Bąkowicz (73', 79'), Kamil Bruchajzer (90+1')

Polonia: Kamil Bruchajzer - Rio Suzuki (86' Tobiasz Olowo), Krystian Wojtczak (86' Kamil Kozanecki), Michał Polit, Daniel Nowaczyk, Patryk Kwaśniczko, Mieszko Śpiewak (80' Adam Raszewski), Mateusz Stolarczyk, Kamil Kubiak (55' Wiktor Jagodziński), Dawid Przybysz (88' Kacper Staśkiewicz), Tomasz Bąkowicz (90' Igor Miller)
Żółte kartki: Śpiewak