IV Piotrkowskie Biennale Sztuki - w piątek wernisaż

ePiotrkow Środa, 21 czerwca 20170 1799
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej IV Piotrkowskie Biennale Sztuki. Już 23 czerwca o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 (kontynuacja wernisażu w galerii przy Sieradzkiej 8).

Piotrkowskie Biennale Sztuki jest konkursem, którego celem jest przegląd i prezentacja aktualnych tendencji w sztuce polskiej poprzez konfrontację artystów reprezentujących różnorodne stylistyki i postawy twórcze. Jedynym ograniczeniem, a jednocześnie wyróżnikiem tego konkursu jest temat stawiany przez kuratora, charakteryzujący kolejne edycje konkursu. Tytułowe tezy poprzednich edycji Biennale to „Koniec człowieka?” oraz „W postapokaliptycznym świecie. Iluzja czy droga wyjścia/dojścia ku?”. Tematem przewodnim obecnej edycji jest zagadnienie „Nowy człowiek? Stare prawdy czy nowe mity?”

 

Do tegorocznego konkursu 335 artystów z całej Polski zgłosiło 695 prac. Jury w składzie: Krzysztof Jurecki, Julia Kurek, Marcin Berdyszak, Wojciech Pukocz, Stanisław Gajda wybrało 71 prac 53 autorów do etapu finałowego. Spośród nich wybrane zostały zwycięskie prace.

 

Ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy odbędzie się 23 czerwca o godz. 19.00 przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa prac konkursowych dostępna będzie do 27 sierpnia.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat