IPN wznawia prace w sprawie miejsca pochówku ofiar UB

Strefa FM Czwartek, 13 kwietnia 201724 3059
Czy w Piotrkowie przy ul. Sienkiewicza może znajdować się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa, w tym także żołnierzy wyklętych? W 2008 roku została przeprowadzona czynność prokuratorska mająca to zweryfikować, ale wówczas nie natrafiono na żadne wiarygodne źródła, które by to potwierdziły. To jednak nie koniec badań.
fot. IPN

- Wznowiliśmy prace - powiedział nam kilka dni temu dr Dariusz Rogut, dyrektor łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. - Nasz pracownik z Biura Poszukiwań i Identyfikacji prowadzi kolejne kwerendy, bo musimy zweryfikować dokumenty Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Piotrkowie, ponieważ sprawa dotyczy co najmniej kilkunastu osób, które zginęły w walce w 1947, 1948 czy 1950 oraz zostały zamordowane prawdopodobnie tutaj w Piotrkowie w 1950 r., mówię o żołnierzach Konspiracyjnego Wojska Polskiego z oddziałów Ludwika Danielaka, których miejsca spoczynku nadal nie wiadomo gdzie są.

 

 

Dr Dariusz Rogut o tym czy powstanie książka o piotrkowskiej SB. Dyrektor IPN w Łodzi wcześniej wspólnie z dwoma autorami opublikował 900-stronicową o Służbie Bezpieczeństwa w Bełchatowie.

 


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

chemik ~chemik (Gość)14.04.2017 10:21

Każdy reżim, gdy w państwie wzrasta niezadowolenie stara się ukierunkować je na wroga wewnętrznego lub zewnętrznego - prawdziwego lub urojonego. Hitler wskazał Żydów, Cyganów, a potem Europę. Stalin robił pokazówki z inżynierami i lekarzami. Nawet ja pomimo, że za PRLu byłem jeszcze dzieciakiem pamiętam słynne "zgniły kapitalizm" - on był winny, że półki w sklepach były puste. Teraz też wszystkiemu winny jest Tusk, Putin i resortowe dzieci i wnuki. Trzeba być chorym, żeby w to wszystko wierzyć.
A swoją drogą - Misio PiSio, stawiany jako przykład wzorowego działacza pewnej partii, młody, prężny, operatywny fachowiec, nagle zostaje oceniony przez komisję pewnej partii, że jest nieudacznik i nic nie umie.... A może cała góra tej partii jest pokroju Misia? Ktoś go windował w górę, ktoś go wychwalał, ktoś głaskał po główce i dawał posady w spółkach skarbu państwa, ktoś pozwalał na bezczelność i wybryki....
No, ale cóż. Nie będę wspominał, jakie miasto winduje do sejmu od lat pewnego obecnego ministra..... Jakie miasto - tacy posłowie....

82


97-300 97-300ranga14.04.2017 16:47

Szukałbym w dawnym ogrodzie adamskiego który przylegał do milicyjnej działki i oczywiście przy cerkiewnym murze . adamski stary ubek strasznie drażniło go jak się ktoś obcy kręcił tuż obok ogrodu po boisku.Może czegoś pilnował,ochraniał ? Ja pokopał bym w miejscu gdzie stała jego altana (są widoczne fundamenty) i w najbliższej okolicy.A co wy się tak tej lustracji boicie?Nie uciekniecie przed nią,nie ma dokąd.Stop komunie !

22


PL ~PL (Gość)14.04.2017 15:10

Potrzebna jest dokładna lustracja. Tylko malkontenci nie chcą lustracji!

21


PL ~PL (Gość)14.04.2017 15:13

W Polsce są miliony prawdziwych wrogów. Przestępców, dywersantów, kłamców-propagandzistów i wielu innych. Daleko nie trzeba szukać.

11


97-300 97-300ranga13.04.2017 22:30

Cisza taka,strach komentować bo może się okazać że kochany tatuś lub dziadziuś to oprawca i morderca,prawda ? Stop komunie !

57


97-300 97-300ranga13.04.2017 10:55

W EP mieszka dużo resortowych dzieci które doskonale wiedzą czym tatuś i dziadzia się zajmowali ale ONI pary z ryja nie puszczą.

1112


1234 ~1234 (Gość)14.04.2017 09:32

"Jeszcze dużo zrobimy dla Polski"= obiecał na Twitterze były rzecznik MON • Bartłomiej Misiewicz, zbadają przeszłość wszystkim nie potakiwaczom do trzeciego pokolenia, wymienia kadry do bólu, nawet babcie klozetowe!

60


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)14.04.2017 09:20

Nic tam nie znajdą, odgrzewany temat na potrzeby zaspokojenia chorych emocji. Temat był wielokrotnie opisywany i wałkowany. KWP to jedno, banda Danielaka mordująca niewinnych ludzi to drugie, dziadkowie umarli, resortowe dzieci mają po 70 lat i stoją nad trumnami. To historia z przed 60 lat. Czy-można obciążać bogu ducha winnych wnuczków za grzechy dziadków. Tylko chorzy ludzie tak działają i myślą. Gdyby tak było to Niemcy,Francuzi ,Włosi,Węgrzy odgrywali by się na przodkach na których nie mieli żadnego wpływu! Tylko w polsce są kliniczne przypadki nie mające pojęcia o historii żądne odwetu nawet na niewinnych ludziach chociażby posądzonych o bycie tzw jakimiś dzieci m innymi tzw resortowymi. Tamte czasy to inna świadomość i atmosfera społeczna, dzisiejsze czasy to nieograniczone możliwości zapoznawania się z dziejami ludzi i historią. Mimo tego znajdują się ograniczone przypadki, ziejące niewiedzą, żądające jakiegoś odwetu dla odwetu. CHORE. Ciekawe jest też to że tak ludzie przeżywają historię sprzed 60,70 lat. A czemu nie przeżywają zbrodni reżimu Piłsudskiego na ND cji i Komunistach, dzisiaj ograniczeni ludzie próbują nam wmówić , że jedne zbrodnie były lepsze a drugie złe. A zbrodnie jakie by nie były powinno się potępiać. Tak jak mordy Danielaka!

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat