III LO kusi gimnazjalistów

ePiotrkow Sobota, 21 kwietnia 20189 9325
Mog± pochwalić się coraz lepszymi wynikami maturalnymi, maj± finalistów ogólnopolskich olimpiad, dobr± bazę sportow± (nowe boisko), a dzi¶ kusili ciastem, kiełbaskami z grilla i doskonał± atmosferę. Drzwi Otwarte zorganizowało w sobotę III Liceum Ogólnokształc±ce im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Czym liceali¶ci kusili gimnazjalistów? W III LO uczniowie nie maj± zajęć popołudniami. Mog± za to pochwalić się niezwykle klimatycznym „Ogrodem Juliusza”, gdzie spędzaj± przerwy, a w sobotę zorganizowali piknik, podczas którego częstowali m.in. kiełbaskami z grilla i ciastem. Na terenie szkoły powstało nie tak dawno – w ramach budżetu obywatelskiego Piotrkowa – boisko sportowe, dostępne po zajęciach dla wszystkich mieszkańców miasta.

 

Podczas Drzwi Otwartych w szkole odbywały się rozgrywki sportowe. Poza tym zorganizowano Wielki Test z Historii Polski, eksperymenty fizyczne,  do¶wiadczenia chemiczne, pokaz i naukę belgijki, warsztaty graficzne.

 

Dzi¶ w III LO uczy się 590 osób. W tym roku szkolnym zamiast 6, utworzono 5 klas pierwszych, żeby zrobić miejsce dla przyszłych absolwentów klas ósmych i ostatnich klas gimnazjalnych. - O tym wszystkim już dzi¶ chcemy młodzież poinformować – powiedziała nam dyrektor szkoły Joanna Księżopolska-Szulc. - Dzi¶ podajemy wszystko to, co dzieje się u nas na co dzień, tyle że w pigułce – dodała dyrektor. - Przedstawiamy gimnazjalistom swoj± ofertę. Pokazujemy budynek szkoły, przedstawiamy nauczycieli. Nasi uczniowie opowiadaj± o swoich wrażeniach z lat nauki i to oni oprowadzaj± po szkole, oni pokazuj± poszczególne pracownie. Chwalimy się bardzo dobrymi wynikami maturalnymi. Nie ukrywajmy, że to bardzo istotne, bo przecież uczeń, który decyduje się na kontynuowanie nauki w liceum, robi to z my¶l± o studiach wyższych. Uczymy dobrze, a o tym ¶wiadcz± nasi absolwenci, z których jeste¶my dumni.

 

Gimnazjali¶ci, co Wy na to?


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wqs ~wqs (Go¶ć)21.04.2018 18:06

W III L.O. otwarte drzwi, a u mnie zamknięte okna. Ludzie, czy ja muszę wysłuchiwać r±banki od rana w swoim domu?!!! 6 godzin było słychać łupu cupu, nawet przez zamknięte okna! Nie mogłem uspokoić 3 miesięcznego dziecka przez kilka godzin! Czy to była zarejestrowana impreza masowa, czy po prostu zakłócanie porz±dku publicznego, a nawet miru domowego? Wstyd dla kadry, naprawdę. I jeszcze ta piosenka o "dupach" (?!) To były drzwi otwarte, czy impra? Chyba komu¶ to się wymknęło spod kontroli.

1015


Chrobrzak ~Chrobrzak (Go¶ć)21.04.2018 18:17

W Chrobrym też były Dni Otwarte dzisiaj. Tak jakby co.

86


Witek ~Witek (Go¶ć)21.04.2018 21:10

Co z tego ,że kusz± jak z tego nic nie wynika bo dzi¶ szkoła niczego nie uczy ludzie zdolni marnuj± się bo nie mog± dostać się na studia które by chcieli i¶ć

16


go¶ć ~go¶ć (Go¶ć)21.04.2018 18:24

No i gitara!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat