II LO w Piotrkowie zaprezentowało się przed gimnazjalistami

ePiotrkow Sobota, 14 kwietnia 201823 8184
II Liceum Ogólnokształcące w Piotrowie, w sobotę (14.04) tętniło życiem, ponieważ uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali dzień otwarty. Zarówno na korytarzu, jak i w salach lekcyjnych przygotowanych zostało wiele atrakcji dla gimnazjalistów, którzy już niedługo staną przed wyborem nowej szkoły.

Ładuję galerię...

Uczniowie II Liceum w Piotrkowie już od 9.00 czekali na swoich gości - Dzień otwarty przygotowaliśmy specjalnie dla młodzieży gimnazjalnej i ich rodziców. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Mamy nadzieje, że wszyscy obecni opuszczą dzisiaj naszą szkołę w fantastycznym nastroju. Na zakończenie zaplanowaliśmy mecz siatkówki uczniów z nauczycielami - mówi Bożena Janowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

 

Placówka zadbała o to, aby każdy gimnazjalista znalazł coś dla siebie. W czasie dnia otwartego szkoły można było m. in posłuchać występów wokalistów chóru II LO, wziąć udział w eksperymentach chemicznych oraz udać się do escape roomu. Pokój zamknięty pierwszy raz pojawił się w II LO, jednak cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - Uczniowie muszą rozwiązać różne łamigłówki, odnaleźć wskazówki, żeby się wydostać. Przewodnikiem po tym miejscu jest druga część "Dziadów", tekst obowiązkowy z gimnazjum.  Poza dobrą zabawą jest to także przypomnienie przed egzaminem gimnazjalnym - mówiła Małgorzata Kudyba, polonistka z liceum.

 

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do dnia  otwartego - Stworzenie tego wszystkiego, co można było zobaczyć w sobotę u nas w szkole to ogrom pracy ze strony nauczycieli, ale także i nas, uczniów. Wystój, plakaty, wystawy oraz przysmaki, to wszystko zostało zrobione również przez nas. Myślimy, że praktycznie każdy uczeń w szkole coś od siebie dodał - mówiły uczennice II Liceum.

 

- Bardzo mi się podobało. Chyba wybiorę tę szkołę - powiedział jeden z gimnazjalistów. 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

polcio ~polcio (Gość)14.04.2018 13:42

Nie polecam tej szkoły!!! Poziom kiepściutki, porażka!

37


ja ~ja (Gość)14.04.2018 19:06

polecam. Nigdzie nie ma tak fajnych ,przyjaznych ludzi. Jest super.Nie wiesz, nie pisz bzdur.

41


ja ~ja (Gość)14.04.2018 19:05

polecam. Nigdzie nie ma tak fajnych ,przyjaznych ludzi. Jest super.Nie wiesz, nie pisz bzdur.

40


miłek ~miłek (Gość)14.04.2018 14:36

w Piotrkowie powinny być max trzy licea , prawda jest taka że teraz co druga osoba ma magistra , a brakuję rąk do pracy i tylko narzekają , że są po studiach a nie ma dla nich pracy tak bo mamy za dużo już pedagogów po UJK
brakuje murarzy,hydraulików,elektryków itd oczywiście dobrych , dzieci teraz się nie chcą uczyć mają smartfony , internet i rodziców co robią za nich wszystko

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat