II LO w Piotrkowie zaprezentowało się przed gimnazjalistami

ePiotrkow Sobota, 14 kwietnia 201823 8449
II Liceum Ogólnokształcące w Piotrowie, w sobotę (14.04) tętniło życiem, ponieważ uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali dzień otwarty. Zarówno na korytarzu, jak i w salach lekcyjnych przygotowanych zostało wiele atrakcji dla gimnazjalistów, którzy już niedługo staną przed wyborem nowej szkoły.

Ładuję galerię...

Uczniowie II Liceum w Piotrkowie już od 9.00 czekali na swoich gości - Dzień otwarty przygotowaliśmy specjalnie dla młodzieży gimnazjalnej i ich rodziców. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Mamy nadzieje, że wszyscy obecni opuszczą dzisiaj naszą szkołę w fantastycznym nastroju. Na zakończenie zaplanowaliśmy mecz siatkówki uczniów z nauczycielami - mówi Bożena Janowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

 

Placówka zadbała o to, aby każdy gimnazjalista znalazł coś dla siebie. W czasie dnia otwartego szkoły można było m. in posłuchać występów wokalistów chóru II LO, wziąć udział w eksperymentach chemicznych oraz udać się do escape roomu. Pokój zamknięty pierwszy raz pojawił się w II LO, jednak cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - Uczniowie muszą rozwiązać różne łamigłówki, odnaleźć wskazówki, żeby się wydostać. Przewodnikiem po tym miejscu jest druga część "Dziadów", tekst obowiązkowy z gimnazjum.  Poza dobrą zabawą jest to także przypomnienie przed egzaminem gimnazjalnym - mówiła Małgorzata Kudyba, polonistka z liceum.

 

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do dnia  otwartego - Stworzenie tego wszystkiego, co można było zobaczyć w sobotę u nas w szkole to ogrom pracy ze strony nauczycieli, ale także i nas, uczniów. Wystój, plakaty, wystawy oraz przysmaki, to wszystko zostało zrobione również przez nas. Myślimy, że praktycznie każdy uczeń w szkole coś od siebie dodał - mówiły uczennice II Liceum.

 

- Bardzo mi się podobało. Chyba wybiorę tę szkołę - powiedział jeden z gimnazjalistów. 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

empatyczna ~empatyczna (Gość)16.04.2018 10:53

Nauczyciele w II LO nie podchodzą do uczniów przedmiotowo i nie zostawiają miesiąc przed maturą, tak jak ma to miejsce w I LO.

20


gość ~gość (Gość)14.04.2018 14:04

Żal, kiedyś to była dobra szkoła, spokojnie rywalizowała z Chrobrym. Teraz z roku na rok coraz słabiej, jakość kadry w dół , uczniowie którzy nie są zainteresowani nauką, szkoda... Nie polecam.

45


gość ~gość (Gość)14.04.2018 13:59

Widać, że komentarz dodany tylko po to, żeby zniechęcć, pisany pewnie przez osobę, która tak na prawdę chodziła do innego liceum.
Osobiście chodziłam do liceum i dało mi to świetny start na studia, trafiłam na wspaniałych nauczycieli, matura świetnie napisana, najlepsza decyzja jaką podjęłam.
Jak najbardziej polecam !

84


gość ~gość (Gość)14.04.2018 14:21

Super atmosfera, kazdy kto chce przygotuje sie do matury bez korków... Polecam!!!

102


dziad emeryt ~dziad emeryt (Gość)14.04.2018 23:06

Bardzo mnie bawi, jak nauczyciele, dyrektorzy, a nawet woźne szkół ponadgimnazjalnych wciskają się w odbyt gimnazjalistom, żeby tylko łaskawie zechcieli wybrać ich szkołę. Żałosny jest brak poczucia własnej wartości. Od dawna wszak wiadomo, że jak ktoś czuje się jak ścierka, to ktoś inny wytrze nim podłogę. A wszyscy dzielnie udają, że tego nie widzą. A co mi się szczególnie w tym podoba? Ano to, że gimnazjaliści po przeczytaniu Dziadów, przyszli sobie skonfrontować literaturę z rzeczywistością. Bo znajomość literatury, to dobra rzecz, ale jak się coś zobaczy na własne oczy, albo i nawet dotknie, ta zapamięta się na całe życie. I oni to zapamiętają.

54


 nauczyciel ~ nauczyciel (Gość)14.04.2018 22:36

A nie nauczyli cię czasem, że "naprawdę" należy pisać łącznie?
Oto cały poziom edukacji w kraju.

20


gość ~gość (Gość)14.04.2018 21:59

"ale heca" Nie wiesz to nie pisz! Są rozszerzone klasy z chemia, biologia, matematyka, informatyka, historia, polskim, angielskim, informatyka, geografia, co kto lubi... A z tego śpiewania w II LO jest juz wiele poważnych karier muzycznych, w Polsce i za granica. To jedyna szkoła w mieście ktora na poważnie rozwija w ten sposób!

51


ale heca ~ale heca (Gość)14.04.2018 21:14

Szkoła gdzie zamiast matematyki, fizyki, chemii ... śpiew.

65


wow ~wow (Gość)14.04.2018 19:20

Bylam , rozmawiałam . Jestem bardzo zadowolona. Swietna organizacja, bardzo mili ludzie.

71


gość ~gość (Gość)14.04.2018 17:33

Ja również polecam tę szkołę, wielu nauczycieli jest super i dobrze uczą, a przecież to my sami musimy później to utrwalić, jak się komuś nie chce uczyć to jego problem a nie nauczycieli. Mnie uczyli super i dostałam się na studia i ci którzy mnie uczyli uczą i dziś

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat