IGHP: jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę

PAPKraj Wtorek, 13 kwietnia 202124 1835
Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne, są bezpiecznymi miejscami, należy więc je otworzyć na długi weekend majowy - uważa Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Dodał, że jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę.
fot. PAP

"Niewiele czasu zostało do pierwszego długiego weekendu w tym roku, czyli szansy dla branży na pozyskanie jakichkolwiek przychodów, potrzebna jest jednak odpowiednio wczesna decyzja rządu o zniesieniu obostrzeń" - powiedział PAP sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński

 

"Apelujemy do rządu o odmrożeniu naszego sektora i informacje o tym, z odpowiednim wyprzedzeniem. Tymczasem, w wciąż w sferze domysłów dla tysięcy przedsiębiorców i pracowników hotelarstwa pozostaje kwestia otwarcia hoteli dla wszystkich gości na majówkę" - dodał. Jak zaznaczył, taki brak decyzyjności, to brak stabilizacji, który nikomu nie służy.

 

Mączyński podkreślił, że hotele i restauracje hotelowe są w pełni przygotowane, by bezpiecznie świadczyć usługi w reżimie sanitarnym. "Ponad 17 tys. kontroli przeprowadzonych przez policję i sanepid w hotelach od początku tego roku, i tylko kilka pouczeń, najlepiej świadczy o świetnym przygotowaniu hoteli do bezpiecznego przyjmowania gości" - podkreślił.

 

Jak powiedział, hotelarze liczą, że ruch turystyczny ruszy pełną parą w czerwcu, ale długi weekend majowy też jest ważny. "Jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę" - ocenił.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w środę, że do 18 kwietnia zostają przedłużone obowiązujące obostrzenia. Zamknięte pozostają m.in. sklepy w galeriach handlowych, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola, a uczniowie uczą się zdalnie. 

 

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jożin ~Jożin (Gość)14.04.2021 09:09

Chyba za granicę Piotrkowa. Np Kurnędz.

30


kogut ~kogut (Gość)13.04.2021 20:46

najgorsze jest to że ciemnota dalej zagłosuje na pis !!!

64


Nie pozdrawiam ~Nie pozdrawiam (Gość)13.04.2021 19:32

Do pracy za granicę
Na wczasy za granicę
To w ogóle może lepiej stąd wyjechać a miało być tak pięknie Panie Morawiecki, Pani Szydło

82


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)13.04.2021 17:20

Cytuję:
należy więc je otworzyć na długi weekend majowy - uważa Marcin Mączyński


Błąd. Ja uważam, że należy je otworzyć na stałe, w ogóle błędem było zamykanie czegokolwiek. Choć ten "błąd" był akurat w pełni zamierzony, bo kto kumaty, to wie, o co naprawdę w tym wszystkim chodzi. Pięknie udało się wygasić społeczne oczekiwania, skoro jakiś pan Mączyński marzy o tym, by pozwolono otworzyć interes na... weekend.
Jak hotele i inne biznesy padną i zostaną sprzedane za ułamek wartości TYM WŁAŚCIWYM LUDZIOM, to z powrotem będzie można te biznesy prowadzić. Czyli wrócimy do punktu wyjścia, zmienią się tylko właściciele. Jak wiele musi się zmienić, by wszystko pozostało po staremu - głosi znane powiedzenie. No, w tym wypadku, prawie po staremu...

100


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.04.2021 10:10

W Belgii z kościołów robią biblioteki to może u nas będziemy robić z nich hotele ( mowa o budynku) wtedy na pewno się otworzą. W Belgii już dawno otrząsnęli się z kleru i jest jeden ksiądz na kilka parafii więc budynki przeznaczają na coś innego nawet dyskoteki

67


Mkm ~Mkm (Gość)13.04.2021 10:22

Ja i tak nie wybieram się na żadną majówkę ani w kraju ani zagranicą. Przez ten cały wirus i ta sytuacja nie jestem w stanie przebywać w pobliżu większej grupy osób. Zaczynam wtedy panikowac. Zanim to wszystko się zaczęło nigdy nie miałam takich problemów. Mam nadzieję że to niedługo się skończy.

18


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)13.04.2021 08:21

Nasz rząd już od bardzo dawna postępuje nieracjonalnie, dlaczego więc miałby otworzyć cokolwiek na majówkę, szczególnie jakieś tam hotele, kluby fitness i inne takie, gdzie jak wiadomo wirus się panoszy.

113


Olko ~Olko (Gość)13.04.2021 12:03

A po co wyjeżdżać na tą majówkę ???
Rower kocyk łączka z rodziną !!!
Ale nie nie bo co na Fejsa czy Insta sie wrzuci !!!
Trzeba wypasiony hotel co by znajomi zazdrościli

73


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)13.04.2021 10:34

Czyżby pierwsze jaskółki, bo wiosna tuż za progiem. Dyrdymał
...Szczawiński: To już jest koniec tej epidemii w Polsce. Ponieśliśmy ogromne koszty, nie osiągnęliśmy niczego
Monika Mikołajska
MONIKA MIKOŁAJSKA | data publikacji: 12.04.2021, 14:20
ten tekst przeczytasz w 4 minuty
W ciągu 13 miesięcy życia z pandemią koronawirusa z COVID-19 zderzyło się ponad 2,5 mln Polaków, ponad 58 tys. tego nie przeżyło. W mediach widzimy dramatyczne obrazy sprzed i ze szpitali, codziennie słyszymy o kolejnych zmarłych i zakażonych, upadłych biznesach, kosztach nauki zdalnej. Krzysztof Szczawiński mówi wprost: tym gigantycznym kosztem nie osiągnęliśmy nic. W jego opinii jednak epidemia się kończy, choć nie kończą się zakażenia. Jak to rozumieć?....
Czyżby pierwsze jaskółki, bo wiosna tuż za progiem. Dyrdymał

51


5g ~5g (Gość)13.04.2021 07:37

Niedzielski ma to w głębokim poważaniu.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat