I Marsz Równości odbędzie się w Radomsku

Strefa FMRadomsko Czwartek, 08 sierpnia 20197 3897
17 sierpnia w Parku Solidarności spotkają się przedstawiciele środowiska LGBT+ (lesbijki, geje, osoby biseksualne oraz transpłciowe) oraz zwolennicy przyznania im większych praw. To będzie pierwszy w naszym regionie Marsz Równości.

Marsze równości do tej pory organizowano w większych miastach, w Warszawie, czy w Białymstoku, tam niedawno doszło do zamieszek między uczestnikami takiego marszu a kontrmanifestantami.

 

 - Liczymy na obecność kilkuset osób, chcemy, żeby radomszczanie zobaczyli, że osoby LGBT żyją również w mniejszych miastach. Chcemy, żeby wszystko przebiegło pokojowo. Oprócz policjantów porządku będą pilnować nasi koledzy, organizujący paradę równości w Warszawie oraz przedstawiciele Tęczowej Częstochowy. Wiele osób cieszy się, że taki marsz zostanie zorganizowany, ale sami boją się przyjść, ponieważ obawiają się, że będą później ścigani - powiedział Ksawery Olczyk, współorganizator radomszczańskiego marszu.

 

Marsz rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 12.00 w Parku Solidarności. Uczestnicy przemaszerują ulicami Tysiąclecia, Piastowską, Leszka Czarnego, a następnie zawrócą ulicą Armii Krajowej, aby ponownie wejść do Parku.

 


Zainteresował temat?

9

27


Komentarze (7)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotr Witkowsky Piotr Witkowskyranga15.08.2019 00:46

@Jan Kowalski Ja myślę że to jest dobra strategia dać im przejść. Jeżeli złamią na marszu prawo to podjąć kroki prawne. Jeżeli zobaczą że nic tutaj nie ugrają to odpuszczą ich celem jest powtórka z Bialegostoku a przecież jest tyle narzędzi prawnych i Ordo Iuris też te organizacje prześwietla. Nie bawić się w żadne kontrmanifestacje pokazać że nic tu nie ugrają i wtedy nie wrócą bo nie będzie po co.

20


Piotr Witkowsky Piotr Witkowskyranga14.08.2019 23:54

Nie popieram, jest to kolejna prowokacja. Ciekawe ile autobusów przyjedzie z całej Polski. Mam apel do społeczności LGBT jeżeli chcecie pokazać że jest was tak dużo jak mówicie to zorganizujcie marsze we wszystkich planowanych na waszej trasie miastach w jednym dniu o jednej godzinie - nie zrobicie tego. Dlaczego? Bo w każdym mieście które odwiedzacie są w większości jedne i te same osoby. Ordo Iuris sprawdza skąd bierzecie kasę to też ciekawy temat. Organizatorzy w Białymstoku zgarnęli 30 tys 72 h po marszu jak donosi wp. Apeluje tez do Radomszczan nie dajcie się sprowokować im właśnie o to chodzi aby upokorzyć Polskę na arenie międzynarodowej.

20


Jan Kowalski Jan Kowalskiranga08.08.2019 12:47

Panie redaktorze. W pańskiej publikacji brak jest informacji o tym, kto jest fizycznie organizatorem tego marszu. Podanie info, że to środowiska LGBT, to za mało. Ktoś się musiał podpisać pod zgłoszeniem zamiaru przeprowadzenia takiej akcji. Kto? Jaki konkretnie podmiot reprezentuje? Z imienia i nazwiska, bo nie może być tajemnicą. Czekam na uzuełnienie.

466


Jan Kowalski Jan Kowalskiranga08.08.2019 12:33

Do przeciwników marszu: Najlepszą reakcją na ten marsz jest brak jakiejkolwiek reakcji. Jeśli uczestnicy zobaczą, że nikt na nich nie reaguje, przestaną te marsze organizować. Zakłócając przebieg tych marszów "leje się miód na serce" przedstawicieli środowisk LGBT. Mogą wówczas ogłaszać wszem i wobec, jak bardzo są dyskryminowani i poniżani. Nie reagujmy, nie dajmy się im prowokować do jakichkolwiek działań. W razie zaczepek z ich strony należy zgłosić najbliższemu policjantowi fakt nagabywania, składania niemoralnych propozycji czy inne działania, zgodnie z zaistniałymi faktami oraz własnymi odczuciami. To jedyna, moim zdaniem skuteczna, metoda.

5211


hehe ~hehe (Gość)08.08.2019 10:31

W Piotrkowie co najwyżej marsz moherowych beretów. Szpitale zamykane, dworce niszczeją, drogi dziurawe i nieremontowane. Młodzi uciekają, roboty nie ma, a w mieście sami emeryci. U nas czas się zatrzymał, o ile się nie cofamy w rozwoju. Inne, nawet małe miasta biją nas na głowę w inwestycjach i nowoczesności. Brawo Radomsko

2555


msm ~msm (Gość)08.08.2019 10:35

O jakich prawach, jest mowa. Czy dlatego, że mają odstępstwa od norm ogólnie przyjętych, mają być faworyzowani? Kumuś się w głowach poprzewracało. Chcą dzieci - niech sobie zrobią.

6513


Malinowski ~Malinowski (Gość)08.08.2019 10:33

Radomsko pokazuje co ma najlepszego .

4311


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat