Husaria powróciła. Na koszulkach

ePiotrkow Poniedziałek, 13 listopada 201717 3410
Dla młodych ludzi, nie tylko o skrajnie prawicowych poglądach, ich noszenie jest manifestacją patriotyzmu. Dla przynajmniej niektórych starszych, nie tylko o lewicowych poglądach, zwykłą, powierzchowną modą. Ale widoczną także na piotrkowskich ulicach.

Zainteresowanie odzieżą z symboliką patriotyczną rośnie od dobrych kilku lat. Koszulki, czapki, szaliki z orłem, wilkiem, symbolem Polski Walczącej, Żołnierzami Wyklętymi, ale także husarią sprzedają się znakomicie. Sklepy z takimi artykułami, a przede wszystkim producenci odnieśli duży sukces biznesowy. I wiele wskazuje, że moda na odzież patriotyczną wcale się nie kończy. Przeciwnie. Bodaj najgłośniej o marce Red is bad, której manifest w skrócie brzmi tak: RED IS BAD to marka dla ludzi
ceniących wolność i dumnych z polskiej historii. Przypominamy zapomnianych bohaterów oraz niepodległościowe zryw naszych przodków. Jesteśmy stąd. Nie chcemy wyrzec się tradycji.


Ale takich marek jest coraz więcej. W naszym regionie np. Magna Husaria.
- Działamy jako producenci od 20 lat, ale odzież patriotyczną szyjemy od 3 sezonów - wyjaśniał w radiowym Maglu Michał Leszczyński, pełnomocnik Magna Husaria. - Na szalikach, bluzach, czapkach czy koszulkach zamieszczamy nie tylko symbole narodowe, ale i bohaterów sprzed lat, jak np. Jan III Sobieski. Nie ograniczamy się do ludzi młodych - wiemy, że nasze stroje noszą też starsi. Nie opowiadamy się po żadnej stronie sceny politycznej, a na pytanie, czy każdy noszący bluzę z symbolem Polski


Walczącej wie, kiedy wybuchła II wojna światowa, odpowiadam: myślę, że 99% tak.
- A ja myślę, że wielu młodych ludzi nie wie, co nosi, nie zna genezy tych symboli - mówił Artur Ostrowski, były poseł SLD. - Noszenie odzieży patriotycznej, to moda której ulegają młodzi. Moda, a co za tym idzie wielki biznes. Młodzież, jak uważają jej przedstawiciele, obnosi się ze swoim patriotyzmem poprzez noszenie takich strojów, ale patriotyzm to nie tylko walka z wrogiem i go szukanie, ale także praca. Nie jestem fanem tej mody, zresztą jak każda tak i ta kiedyś przeminie. Poza tym, nie
każdy symbol na koszulce czy bluzie jest do przyjęcia. No bo czy kły wilka, kule czy karabin nawołują do pokoju?
Jak na razie moda na odzież patriotyczną ma się dobrze, a chyba nawet lepiej. Czy to Wam się podoba?

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jarząbek ~Jarząbek (Gość)14.11.2017 21:56

Cóż to dzieje z ta naszą młodzieżą? Przecież żyjemy w kraju powszechnego dobrobytu. Rządzonym przez "prawdziwych patriotów z PIS". Popieranych przez większość wyborców. A tu, młodzi ubierają się w jakieś wojownicze koszulki, dziesiątkami tysięcy idą w marszu niepodległości.Chyba z mlekiem matki wypili niechęć do kogoś o kim nie wolno mówić, bo ambasada tego kraju zwróci się do swojego rządu w Warszawie, aby wszystkich aresztować i ukarać.

00


gość ~gość (Gość)14.11.2017 06:07

Jesli młodzi nie znają historii swojego kraju to czyja to jest wina drodzy rodzice i dziadkowie? Mniej wódeczki i tv na imprezach rodzinnych a więcej wychowania i rozmów.

71


gość ~gość (Gość)14.11.2017 14:18

Ostrowski pewnie by wolał koszulkę z sierpem i młotem

54


Witek ~Witek (Gość)13.11.2017 17:40

To co dla nas jest patriotyzmem na koszulkach hasła: Biała Europa czy: my chcemy Boga to dla innych już jest to rasizmem ksenofobią i antysemityzm. Nie będzie nas nikt pouczał szczególnie żydzi jak mamy żyć i świętować we własnym kraju
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dumny-zyd-polskiego-pochodzenia-do-prokuratury-ws-propagowan,nId,2464538

511


jo ~jo (Gość)14.11.2017 09:27

Bardzo dobra wypowiedź Ostrowskiego!

74


ha,ha,h ~ha,ha,h (Gość)14.11.2017 08:25

gratuluję cenzury na tym forum, prawilni polakowie, wstyd mi za was...

32


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)13.11.2017 22:01

dawniej jak się nosiło koszulkę z danym zespołem to musiał nauczyć się i wiedzieć kto w zespole gra a dziś młodzież zakłada koszulki z nadrukami P walcząca czy inne wzory związane z patriotyzmem ale 90%mlodych ludzi nawet nie zna historii naszego kraju więc nosi koszulki bluzy bo taka jest tylko moda ale nie wie co historia mówi

122


gratRR ~gratRR (Gość)13.11.2017 20:08

Oczywiście, że moda. Ale nie można sobie lepszej mody wymarzyć.

510


castelanos ~castelanos (Gość)13.11.2017 17:29

zapomnieliscie jeszcze dodac ze dla zachodniego lewactwa to symbole faszyzmu i nazizmu, ale co sie dziwić lewactwo zachodnie chce 40 rodzajów płci, pedofili jako choroby lub legalizacji, sprowadzić kolorowych bo wiedzą ze wtedy na nich oddadzą głos w wyborach a dla nich liczy się władza a nie ludzie, bo jak pokazują miejsca w których mieszkają lewacy np: w USA to te mniejszosci maja jeszcze gorzej niz w miejscach, miastach zdominowanych przez prawicowych czy republikanów. dla lewactwa liczy sie tylko wynaturzenie, manipulacja, i by ludzie nie mieli własnego mózgu oraz odpowiedzialnosci za to co sie robi.

1116


gość ~gość (Gość)13.11.2017 18:24

Chyba jestes troszeczke chory .Fanatyzm to tez choroba.Postaraj sie o odrobine tolerancji.Nie wszyscy sa wrogami tylko dlatego ze nie mysla tak jak ty.

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat