Hotele dla owadów również w gminie Aleksandrów

ePiotrkowRegion Piątek, 29 maja 20201 640
Hotele dla owadów to specjalne domki, które mają pomóc we wzroście populacji m.in. pszczół oraz przyczynić się do zachowania bioróżnorodności środowiska naturalnego. Na ręce wójta Pawła Mamrota przekazał je gminie zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Piotr Wypych.

Hotele dla owadów zostaną umieszczone na terenie placówek oświatowych w Dąbrowie nad Czarną, Aleksandrowie i Skotnikach. Domki, które zostaną przekazane szkołom, zapewnią schronienie owadom, które z coraz większym trudem znajdują dla siebie bezpieczną przestrzeń. Celem akcji jest inspirowanie najmłodszych do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół dziko żyjących, a także wzmacnianie świadomości społecznej poprzez zwracanie uwagi na istotną rolę pszczół w ekosystemie.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Aleksandrowie) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

maxx ~maxx (Gość)31.05.2020 12:59

Brawooo....

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat