Horror w Żytnie i wygrana Concordii po bramce w doliczonym czasie

Strefa FM Poniedziałek, 21 września 202015
UKS Concordia 1909 po niezwykle emocjonującym i pełnym zwrotów akcji spotkaniu wygrała 4:3 w Żytnie z tamtejszą Victorią. Mecz szybko rozpoczął się od bramki dla gospodarzy, którzy dołożyli kolejne i prowadzili przez większą część spotkania. Piłkarze z Piotrkowa walczyli jednak do końca i dzięki świetnej postawie Karola Ryszki w ostatnich minutach meczu ostatecznie wygrali. Tym samym Concordia dalej pozostaje niepokonana w tegorocznych rozgrywkach piotrkowskiej klasy A.

Tak słabej pierwszej połowy w wykonaniu piłkarzy Concordii w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy. Gospodarze po bramce Przemysława Krawczykowskiego wyszli na prowadzenie  już w 8. minucie. Piłkarzom z Piotrkowa szybko udało się doprowadzić do wyrównania. Bramkę w 19. minucie strzelił Mateusz Niepsuj. Niestety dalsza część pierwszej połowy należała do piłkarzy Victorii, którzy udokumentowali to dwoma trafieniami - w 31. i 41. minucie meczu i do przerwy było 3:1.

W przerwie trener Paweł Płomiński przeorganizował grę Concordii i zaczęła ona wyglądać dużo lepiej. Dobrze funkcjonował blok defensywny i zatrzymywał kolejne akcje rywali, a w 59. minucie bramkę kontaktową strzelił, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Krystian Bujakowski. W tej samej minucie sędzie ukarał czerwonymi Jakuba Kępskiego z Concordii i Daniela Snażyka z Victorii. W następnych minutach dalej dobrze prezentowała się nasza obrona, ale piotrkowianie długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarze Victorii. Udało się to dopiero Karolowi Ryszce, który w samej końcówce spotkania (86' i 90+1') aż dwukrotnie zmusił Arkadiusza Serafina do wyciągania piłki z siatki i ustalił wynik meczu na 3:4.

KS Victoria Żytno - UKS Concordia 1909 3:4(3:1)

Concordia: Jakub Troszok - Karol Ryszka, Kacper Stecki, Dawid Maluga (46' Dawid Cieślak), Jakub Adamczyk - Robert Bora, Jakub Kępski, Igor Kwaśniak - Kacper Górski (54' Krystian Bujakowski), Artur Jędrzejczyk, , Mateusz Niepsuj,
Żółte kartki: Bora, Cieślak, Bujakowski

Czerwone kartki: Kępski