Honorowy członek AZP odznaczony przez Prezydenta RP

ePiotrkowKraj Piątek, 27 października 20170 1961
John Benett, pilot i członek honorowy Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Bohaterskiemu lotnikowi przyznał je prezydent Andrzej Duda.
fot. www.prezydent.pl

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim, gdzie wyróżniono osoby zasłużone w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego. Przyznano także odznaczenia za działalność kombatancką i społeczną oraz za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

 

Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. Jednym z wyróżnionych był honorowy członek AZP. Kpt. pilot John Benett walczył w czasie II wojny światowej w obronie Wysp Brytyjskich latając na myśliwcu Spitfire. Służył w 609 brytyjskim dywizjonie lotniczym do 1948 roku.

 

W Pałacu Prezydenckim towarzyszyły mu: żona i córka.

 

Pełna lista odznaczonych na stronie prezydent.pl


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat