Hm. Paweł Rutkowski upamiętniony w Trzech Morgach

ePiotrkowRegion Niedziela, 21 lutego 20212 3270
W niedzielę w Trzech Morgach odsłonięto tablicę upamiętniającą harcmistrza Pawła Rutkowskiego. Był on wieloletnim kwatermistrzem tej bazy. Ci którzy go znali, zgodnie podkreślają, że wiele zrobił zarówno dla tego miejsca, jak i dla całego harcerstwa.

Ładuję galerię...

- Bycie kwatermistrzem jest złożoną funkcją. Paweł dbał o cały majątek hufca piotrkowskiego. W czasie kiedy był kwatermistrzem tego miejsca, rokrocznie w Trzech Morgach odbywały się wielotysięczne zgrupowania. To były lata świetności tej bazy. Paweł wkładał w to bardzo dużo pracy i wysiłku - powiedział nam hm. Dobromir Gierańczyk, komendant hufca Piotrków Trybunalski.

 

W zeszłym roku obchodzone było 50-lecie powstania bazy w Trzech Morgach. Od dwóch lat to miejsce znów tętni życiem, ponieważ ponownie odbywają się tam letnie obozy.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ignorant ~ignorant (Gość)22.02.2021 18:31

a gdzie anziej?

01


gość_mario ~gość_mario (Gość)21.02.2021 19:22

Świeć Panie nad jego duszą

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat