Historyczne zmagania w piotrkowskiej Filii UJK

Strefa FM Czwartek, 14 listopada 20195 3181
Młodzież z Piotrkowa i regionu rywalizowała dziś w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w konkursie „Wawel w Piotrkowie. Jagielloński ośrodek władzy 1388-1567. Jubileusz 500-lecia Zamku Królewskiego w Piotrkowie". W zmaganiach liczyła się przede wszystkim wiedza historyczna.

Ładuję galerię...

Konkurs był dedykowany uczniom szkół średnich oraz technicznych. Uczestnicy mieli 90 minut na rozwiązanie testu. Udział w konkursie wzięło niemal 20 uczniów, z grona uczestników udało się wyłonić pięciu zwycięzców, a klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

  • miejsce 1: Kamil Ludwiczak z II LO w Bełchatowie
  • miejsce 2: Iza Górna z II LO w Bełchatowie
  • miejsce 3: Kacper Leśniewski z II LO w Bełchatowie
  • miejsce 4: Natalia Lebelt z ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
  • miejsce 5: Julia Kejdrowska z ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

 

Wszystkie miejsca uhonorowane zostały nagrodami w postaci książek o tematyce historycznej. Zwycięzcy, którzy znaleźli się na podium otrzymali natomiast dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Przed rozdaniem nagród dr Rafał Jaworski wygłosił wykład "Złoty wiek Piotrkowa w epoce Jagiellonów".

 

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi.

 

Organizatorami konkursu byli Studenckie Koło Naukowe Historyków „Klio", Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowskie  Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

krytyk ~krytyk (Gość)15.11.2019 11:19

tłumy, tłumy....

11


aqqq ~aqqq (Gość)15.11.2019 04:53

Miałeś przemalować rondo i co?

41


Łukasz ~Łukasz (Gość)14.11.2019 15:37

Brawo Natalia!!!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat