Historia żydowskich kirkutów. Zapraszamy na spacer z CIT-em

ePiotrkow Piątek, 04 września 20201 1334
W niedzielę 6 września o godzinie 15 przed siedzibą Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11) rozpocznie się spacer z przewodnikiem, podczas którego uczestnicy spotkania poznają historię żydowskich kirkutów w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwszy cmentarz żydowski na terenie tzw. Żydowskiego Miasta utworzony został w końcu XVII wieku, dzięki przywilejowi Jana III Sobieskiego. Dopiero w XIX wieku społeczność żydowska doczekała się drugiego, nowego cmentarza przy ulicy Spacerowej. Nasz kolejny spacer poprowadzi Anna Rzędowska, autorka wielu publikacji dotyczących historii piotrkowskich Żydów.

 

- W związku ze stanem epidemii ogłoszonym w naszym kraju prosimy o obecność w maseczkach ochronnych - apelują pracownicy CIT. 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cccccccc ~cccccccc (Gość)05.09.2020 15:35

Podwójne maseczki proszę założyć.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat