Historia piotrkowskiego sportu zebrana w jednym miejscu

Strefa FM Sobota, 06 kwietnia 20197 3887
Wyjątkowe puchary, koszulki, dyplomy, to wszystko można zobaczyć przez całą sobotę na terenie piotrkowskiej filii UJK, dzięki Marcinowi "Saczy" Sacińskiemu, który zorganizował pierwszą wystawę pamiątek piotrkowskich sportowców. Wydarzenie odbywa się w ramach pikniku rodzinnego "Wiosna wiosna, ach to ty".

Ładuję galerię...

Piotrkowianie  w  sobotę mogli na chwilę wrócić do przeszłości. Wszystko dzięki Marcinowi "Saczy" Sacińskiemu, który dzięki swojej pasji zgromadził materiały prezentujące historię piotrkowskiego sportu -Ja jestem człowiekiem bardzo sentymentalnym. Dla mnie np. jakaś koszulka to kawałek historii. Zaczęło się od tego, że szukałem gadżetów Polonii Piotrków. Niewiele osób posiadało takie rzeczy, ale ludzie się zgłaszali i mówili, że mają coś innego. I tak przez 5 lat to wszystko się zebrało. - powiedział Marcin "Sacza" Saciński.- Pamiętajmy, że Piotrków to nie tylko piłka ręczna, ale także i inne dyscypliny, np. piłka nożna czy zapasy. Warto, aby historia piotrkowskiego sportu cały czas żyła.- dodaje M. Saciński.

 

Wystawa już od otwarcia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pojawili się na niej również wiceprezydent Andrzej Kacperek i Marek Mazur, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowego Zespołów Sportowych w Łodzi. -Ja czuje się tu jak u siebie w domu. Wiele z tych koszulek, pucharów, kubków jest mi znane, bo sam kiedyś je wręczałem. Nie spodziewałem się, że można zebrać takie bogactwo w jednym miejscu. Są tu gadżety olimpijczyków czy mistrzów Polski. To dowód na to, że są jeszcze ludzie, którzy mają pasję. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Sam mam wiele takich rzeczy i już zadeklarowałem się, że wzbogacę tę kolekcję.

 

Pamiątki można oglądać w sali gimnastycznej w budynku B na terenie piotrkowskiej filii UJK do 21.00.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.04.2019 11:39

Widzew nikogo w Piotrkowie nie interesuje

33


gość ~gość (Gość)07.04.2019 11:03

Chodzi o to, że więcej ludzi z Piotrkowa jeździ na mecze Widzewa niż na Polonię, Concordie, Kipera i Piotrcovie razem wzięte.

34


1910 ~1910 (Gość)06.04.2019 23:46

W historię piotrkowskiego spotu Widzew jest wpisany !!

23


gość ~gość (Gość)07.04.2019 08:34

nikt nie zapomniał, tylko po prostu właściciel kolekcji nie ma żadnej pamiątki związanej z trójbojem siłowym czy z p.Szczepańskim. gdyby był w posiadaniu przedmiotów związanych z ww. to na pewno też by takie pamiątki pokazał na tej wystawie.

11


gość ~gość (Gość)06.04.2019 21:42

Warto,aby historia piotrkowskiego sportu żyła?Zamiast inwestować i rozwijać dyscypliny sportowe,promować młode talenty(od początku a nie jak już ktoś ma sukces na koncie)to się instytucje miejskie odwracają i zostaje wspominanie dawnej świetności piotrkowskich klubów :(

20


180 kilo ~180 kilo (Gość)06.04.2019 21:21

Szkoda, że zapomnieliście o trójboju siłowym...
Pierwszy mistrz Polski w tej dyscyplinie Włodek Szczepański z Jagiellonki Piotrków.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jb%C3%B3j_si%C5%82owy

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat