ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Historia jednego zapachu - Calvin Klein Obsession Night

Czwartek, 13 czerwca 2019 4132
Zaliczane do zapachów z kategorii orientalno-kwiatowej zawierają również wyraźną owocową nutę. Calvin Klein Obsession Night to perfumy, które nie mają miłośniczek. One mają wyznawczynie.

1. Calvin Klein Obsession
2. Calvin Klein Obsession Night
3. Jak wybrać dobre perfumy?

Najpierw, w latach 80. powstała pierwotna wersja zapachu. Później, na fali sukcesu, projektant wprowadzał na rynek warianty - w tym najbardziej sensualny: Calvin Klein Obsession Night, który zadebiutował kilkanaście lat temu. Od tego czasu perfumy cieszą się niezmienną popularnością.

Calvin Klein Obsession

Pierwszy Obsession ujrzał światło dzienne w 1985 roku i od razu zawojował rynek. Stał się nie tylko ponadczasowym zapachem, ale przede wszystkim marketingowym sukcesem branży. Calvin Klein umiejętnie wykorzystywał przypisywane flakonikowi skojarzenia z pożądaniem, a także swój własny wizerunek. Projektant reprezentował wówczas bardzo kontrowersyjny styl życia. Sprawy towarzyskie i imprezowe absorbowały go do tego stopnia, że zyskał pseudonim "człowieka nocy". Nie stronił od towarzystwa zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Był to czas erotycznych przygód, korzystania z życia i robienia kariery. Sam Calvin Klein mówił zresztą, że chciał w swoich perfumach zamknąć ów erotyzm i siłę.

Nowy zapach miał kojarzyć się ze swobodą i pracoholizmem. Zanim wybrano nazwę głowił się nad nią liczny sztab złożony z kreatywnych przedstawicieli branży. Powstawały całe listy. Ostatecznie ochrzczono go "Obsesją" i zamknięto we flakoniku przypominającym indiański kamień modlitewny.

Calvin Klein Obsession Night

Na fali sukcesu pierwszej wersji zapachu zaczęli rodzić się jego młodsi bracia. Calvin Klein Obsession Night debiutował w 2005 roku. Jest to seksowny, wyrafinowany zapach stworzony z myślą o młodych, energicznych i pewnych siebie kobietach. Przez swoje miłośniczki opisywany jako niepowtarzalny: na początku intensywny, prawie męski, ale przy tym przyjemnie orzeźwiający. Stopniowo ociepla się i osładza, dodając akcent kobiecy. Nutami głowy są tu: mandarynka, bergamotka, białe kwiaty, gorzka pomarańcza i dzięgiel.  W nutach serca odnajdziemy gardenię, jaśmin, konwalię i różę, bazę zapachu natomiast stanowią drzewo sandałowe, tonka, bursztyn, wanilia oraz drzewo kaszmirowe. Całość składa się na zapach sensualny, ale świeży.

Jak wybrać dobre perfumy?

Zapach jest zawsze rzeczą gustu. Warunkiem zapewnienia jego maksymalnej trwałości i zgodności z zamysłem projektanta są tylko oryginalne perfumy. Podróbki to tylko pozorna oszczędność: są mniej trwałe i z reguły odbiegają od swojego wzorca.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat