Hazard w piwnicy. Aresztowany 43-latek może zapłacić nawet 1,5 mln grzywny

PolicjaTomaszów Środa, 06 czerwca 20188 9337
17 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli policjanci z Tomaszowa. Aresztowany został 43-letni tomaszowian. Za nielegalny hazard mężczyźnie grozi do 4,5 roku więzienia i nawet… 1,5 miliona złotych grzywny.
fot. policja

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją tomaszowskiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o urządzanie gier hazardowych na nielegalnych automatach. Na początku czerwca 2018 roku, na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału, zatrzymali pierwszych podejrzewanych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego w domu jednorodzinnym i jednej z piwnic kamienicy w centrum miasta wygospodarował pomieszczenia do prowadzenia nielegalnego interesu. - Mężczyzna dla zabezpieczenia działalności przed organami ścigania wyposażył lokale w monitoring, zamki elektroniczne i automaty do gier, zatrudnił w nich odpowiednią obsługę – relacjonuje oficer prasowy komendy w Tomaszowie. - Takie zabiegi miały pozwolić na beztroskie prowadzenie interesu. Nic bardziej mylnego. Policjanci skrupulatnie gromadzili w tej sprawie materiał dowodowy, świadczący o przestępczej działalności. Ich ustalenia wskazują, że trwała ona od listopada 2017 roku. 3 czerwca 2018 roku funkcjonariusze weszli do nielegalnych kasyn, pokonując przy tym zainstalowane zabezpieczenia techniczne. Zabezpieczyli łącznie 17 automatów do gier hazardowych. Posiadanie ich w takiej ilości skutkuje karą porządkową nakładaną przez miejscowy Urząd Skarbowy w wysokości 170 tysięcy złotych.

 

Policjanci zatrzymali w sumie 7 osób. Dwie tomaszowianki w wieku 59 i 64 lata dostały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. 5 czerwca 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego został tymczasowo aresztowany za nielegalne urządzanie gier hazardowych. Za to przestępstwo grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności i grzywna do 1,5 miliona złotych. Śledczy przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

 

- Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne – przypominają policjanci. - Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota - z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych - zarówno dla urządzającego gry, jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.06.2018 08:12

Celniki tyz byli tylko zapomnili o nich wspomnieć

00


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)07.06.2018 00:04

Ja też jestem hazardzistą. Od czasu do czasu gram sobie w multi-multi. Mam pełną świadomość prawdopodobieństwa wygranych, i znam wysokość ewentualnych wygranych. Z tych "inwestycji" zwraca mi się mniej więcej 1/3 zainwestowanych pieniędzy. Ale robię to z własnej woli i kiedy chcę. Przy odrobinie szczęścia mogę wygrać tyle, że będę mógł poprawić standard swojego życia.
Co miesiąc zaś mój pracodawca odprowadza z moich zarobków składki do ZUS. Ewentualną wygraną w tej grze, emeryturę, odbiorę w miesięcznych ratach, jeśli dożyję wieku emerytalnego. Wiek ten jest niepewny, bo w tej grze reguły mogą w każdej chwili ulec zmianie. Wszelkie wyliczenia jasno pokazują, że wysokość ewentualnej wygranej będzie znacznie niższa, niż suma pieniędzy obstawionych w grze. ZUS i wszelkiej maści "eksperci" mówią zresztą wprost, że emerytury będą tak niskie, że nie wystarczą nawet na skromne życie. Ale w tą grę hazardową MUSZĘ grać. Policja może zrobić nalot na piwnicę w Tomaszowie, ale na pałace ZUS-u nie może.
To takie sobie przemyślenia na temat gier hazardowych. Ciemniaki i tak będą tkwić w przekonaniu, że największym złem są "Janusze biznesu" chcący ich wydymać w piwnicy z automatami do gier.

30


gość ~gość (Gość)06.06.2018 20:08

Brawo dla policji!!! Powinien oddać ludziom pieniądze które nielegalnie zarobił !!!

31


gość ~gość (Gość)06.06.2018 16:43

Jak zwykle konfidenty doniesły a milicjanty obtrąbiły sukcesa

35


norek ~norek (Gość)06.06.2018 15:26

tomaszow miasto sexu i biznesu

40


gość ~gość (Gość)06.06.2018 15:21

A celnicy śpią ?

20


ziwz ~ziwz (Gość)06.06.2018 13:17

Bo widzisz to miasto sie rozwija nie to co pipidowek znad strawy gdzie co najwyzej idzie Lepa na mcD

40


bb ~bb (Gość)06.06.2018 12:57

I znowu Tomaszów .

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat