Handel w niedzielę tylko do 13.00?

Strefa FMKraj Poniedziałek, 16 października 201749 10848
Trwają prace nad obywatelskim projektem ustawy zakazującym handlu w niedziele. Podkomisja sejmowa ds. rynku wniosła do niego poprawki zezwalające na handel w co drugą niedzielę miesiąca. Z kolei PSL chce skrócenia otwarcia sklepów do 5-6 godzin dziennie.
pixabay.com

O komentarz poprosiliśmy wiceprezesa PSL Dariusza Klimczaka. - Spór o tę sprawę jest ostry. Proponujemy rozwiązanie kompromisowe: do 13.00 można handlować, później czas dla rodziny. Społeczeństwo jest podzielone, dlatego, jeżeli rząd będzie dążył do uregulowania tej sprawy, to należy potraktować to jak najbardziej kompromisowo – powiedział nam D. Klimczak.

 

Ograniczenie ma dotyczyć m.in. sklepów, hurtowni, domów towarowych i straganów.


Zainteresował temat?

6

5


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

assa ~assa (Gość)16.10.2017 11:55

Za handlem w niedzielę są ludzie ,którzy pracują za biurkiem siedząc od 7.30 do 15.30. Wracając do domu są tak "zmęczeni" ,że nie mają siły na zakupy.Do tego muszą iść na trampoliny poskakać,by się odstresować.Taką mają pracę stresującą :D Poza tym wybija 15.30 w piątek i oni chcą "żyć" .Biegać po galeriach,marketach,bo oni w tyg.nie mają kiedy! Ja pracowałam w niedziele i wiem jak ciężko wyjść rano ,kiedy wiesz,że twoja rodzina zostaje sama, często na cały dzień. I nie pierd... głupot,że w tyg. dzień wolny ,to fajna sprawa.Właśnie wtedy nie odpoczywamy tak ,jak inni w niedzielę leżąc przed tv,i biegając po galeriach,bo musimy wysłać dzieci do przedszkola,szkoły.Załatwić urzędowe sprawy itd. Ludzie żyjcie w inny sposób niż zakupy w weekend! Spędzajcie czas z rodziną przy herbacie,w domu.Źle Wam było jak "jubilatka" dyżurowała kiedy coś się zapomniało kupić?

1917


gość ~gość (Gość)17.10.2017 10:04

Monopolowe powinny byc 24/7 otwarte

00


KKK. ~KKK. (Gość)17.10.2017 09:53

W niedzielę sklepy powinny być wszystkie zamknięte,ponieważ jest to jeden dzień który można spędzić w domu z rodziną,Handel w niedzielę odbywa się na zasadzie spacerów po galeriach .

43


FOTOGRAF ~FOTOGRAF (Gość)16.10.2017 12:49

Przenieść śluby, wesela, poprawiny na wtorek, środę, no góra na czwartek. Dlaczego ja muszę zapierdzielać, skoro inni w tym czasie odpoczywają?

138


TakUważam ~TakUważam (Gość)16.10.2017 17:55

Pracuję na stacji paliw i co ze mną ? Fakt chcę spędzić rodzinną niedzielę ale za siedzenie w domu szef mi nie zapłaci, jak to rozwiązać ??

102


aligator ~aligator (Gość)17.10.2017 08:28

W usa markety są czynne 24h i 7 dni w tygodniu. Kiedy oni w takim razie turlają się do plebana?

30


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)16.10.2017 22:02

Cytuję:
Proponujemy rozwiązanie kompromisowe: do 13.00 można handlować, później czas dla rodziny.


A dlaczego nie odwrotnie? - Do 13:00 czas dla rodziny, a później można by handlować.
A co z osobami, które rodzin nie mają? Są przecież takie. Dyskryminacją mi tu zalatuje, i stygmatyzacją w dodatku.
Dlaczego w ogóle państwo czuje na sobie obowiązek, by regulować takie pierdoły? Decydują, co "wolny" człowiek może jeść, pić czy palić, a teraz jeszcze ustalają, kiedy może sprzedawać, czy kupować. Dlaczego nie zostawić wolnej decyzji sprzedającym? Kto dojdzie do wniosku, że handel w niedziele mu się opłaca, to będzie handlował, kto dojdzie do przeciwnego wniosku - nie będzie. Proste? Przecież istnieje coś takiego jak prawo pracy - pracownik przybytku handlowego za pracę w niedzielę dostanie dzień wolny w innym terminie, lub zapłacą mu za nadgodziny. To kwestia między pracodawcą a pracownikiem.
Państwo powinno nam zapewniać bezpieczeństwo i stabilność prawa, a nie regulować każdy aspekt naszego (i tak dość gównianego) życia.

74


gość ~gość (Gość)16.10.2017 18:35

Jestem za zakazem można sobie wszystko ogarnac w sobotę staram się nie chodzić w niedziele bo to jest dzień dla rodziny jedyny w tygodniu

104


gość ~gość (Gość)16.10.2017 21:24

Jest za zakazem handlu w niedziele, sama pracuje w takim miejscu. Z najblizszymi mam mozliwosc tylko spotkania sie na weekendzie. A tak na prawde obracjac sie w handlu moge stwierdzic ze w niedziele jest klient podróżujący ogladajacy ... Wchodza i wychodza do sklepu dla zabicia czasu... Patrzac na statystyki duzo lepsze dni handlowe sa w tygodniu. Osoby pracujace w urzedach maja czas na zakupy w sobote nasza galeria jest do 21... Wiec czas w ciagu dnia tez powinni znaleźć.

52


Marcin Marcinranga16.10.2017 17:30

A ja jestem za tym żeby kurde było wszystko otwarte 7 dni w tygodniu, szkoły, żłobki, urzędy, sklepy itp. Pracujmy uczciwie wszyscy po 7 dni w tygodniu najlepiej po 12h i mając max 4 dni wolnego w roku. Wtedy kulturalnie będzie uczciwie:)

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat