ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Hale z płyty warstwowej – dlaczego warto na nie postawić?

Czwartek, 01 października 2020
Magazyny mogą przyjmować mocno zróżnicowane formy, związane z typem przedmiotów, które się w nich przechowuje. Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań są hale z płyty warstwowej. Skąd tak wielkie zainteresowanie akurat takimi projektami? Czy naprawdę pozwalają one na wygodniejszą pracę oraz optymalizację procesów, których wymagają różne rodzaje logistyki magazynowej?
Hale z płyty warstwowej – dlaczego warto na nie postawić?

Hale z płyty warstwowej – powszechność rozwiązania

 

Konstrukcje z płyty warstwowej, na szkielecie stalowym należą obecnie do najczęściej realizowanych rozwiązań przemysłowych.

Szybko wypierają tradycyjne metody budowlane, a wykorzystanie znajdują nie tylko w przypadku magazynów, ale też innych zabudowań przemysłowych, garaży, pawilonów widowiskowych, hal sportowych lub widowiskowych. Niekiedy wznosi się z nich tymczasowe zabudowania na potrzeby eventów.

Dlaczego stały się tak powszechne? Co takiego sprawia, że hale z płyty warstwowej zdominowały budownictwo przemysłowe w naszym kraju?

 

Niska cena materiałów i montażu

 

Stare porzekadło głosi, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W gruncie rzeczy, gdy analizujemy konstrukcje takie, jak hale z płyty warstwowej, jest dokładnie tak samo.

W ich przypadku koszty materiałów oraz montażu są zdecydowanie niższe niż przy standardowych procesach budowlanych i murowaniu budynków. Stanowi to jeden z najważniejszych punktów, który przekonuje do tego typu rozwiązań spore grono inwestorów.

 

Ekspresowy czas realizacji

 

Mówi się również, że czas to pieniądz. NIejedna firma w trybie pilnym potrzebuje wznieść magazyn, dostosowany do tego, żeby w nim realizować wszystkie procesy, których wymagają różne rodzaje logistyki w danym przedsiębiorstwie. W takich sytuacjach również hale z płyty warstwowej są rozwiązaniem idealnym.

Montaż jest ekspresowy i pozwala na wznoszenie konstrukcji o niemal dowolnej wielkości i kształcie. Co równie ważne zabudowania tworzone w ten sposób w przyszłości umożliwiają bezproblemową, dalszą rozbudowę.

 

Ochrona przed stratami energetycznymi

 

Hale z płyty warstwowej mają świetne parametry techniczne. Najczęściej jako wypełnienie używa się w nich styropianu, poliuretanu lub wełny mineralnej.

Oznacza to, że konstrukcje z nich wzniesione wyróżnia duża izolacyjność termiczna. Dzięki temu łatwo utrzymuje się stałą temperaturę we wnętrzu, ograniczając wysokie straty ciepła w okresie zimowym lub nadmierne nagrzewanie się konstrukcji latem.

Cecha ta bywa szczególnie mile widziana w wielu sytuacjach i wykorzystywana przez rozmaite rodzaje logistyki magazynowej, zwłaszcza tej zajmującej się żywnością.

 

Izolacja akustyczna – nieco mniej decybeli

 

Nie zapominajmy również o tym, że wspomniane wypełnienie sprawdza się także jako materiał tłumiący dźwięki.

Dzięki temu hale z płyty warstwowej spełniają wysokie normy, związane z izolacją akustyczną budynków.

 

Hale z płyty warstwowej – nowoczesne magazyny do zadań specjalnych

 

Opisane powyżej konstrukcje spełniają wysokie standardy oraz pozwalają na sprawną realizację wszelkich procesów w magazynach, przez co różne rodzaje logistyki w przestrzeni do składowania towarów działają sprawniej i umożliwiają wdrożenie optymalizacji niemal wszystkich obszarów magazynowania.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat