Haering otwiera fabrykę w USA. Czy będą tam też pracować piotrkowianie?

Strefa FM Środa, 24 czerwca 201557 19023
Firma Haering, należąca do światowych liderów producentów detali precyzyjnych oraz podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, otworzy swój zakład w Stanach Zjednoczonych. Już teraz są plany, by pracownicy z Piotrkowa pomagali w rozwijaniu amerykańskiej fabryki.

- Rozbudowujemy się przez cały czas. Jesteśmy głównym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, dla firmy Bosh i innych. Tak samo było z fabryką w Chinach. Nasz klient potrzebował, abyśmy zaistnieli na tamtym rynku, dlatego kilka lat temu otworzyliśmy fabrykę w Chinach. Nie inaczej jest w Stanach, tam również nasz klient potrzebuje, abyśmy go wsparli, abyśmy produkowali części na  miejscu, aby dostarczać je szybko - mówi Dariusz Pytlewski, dyrektor handlowy w Haering Polska.

Nowa fabryka powstanie w stanie Georgia. Pytanie, czy pracownicy z Piotrkowa będą mogli wyemigrować do USA? - Kiedy zaczynaliśmy w Polsce, otrzymywaliśmy wsparcie od naszych kolegów z Niemiec, którzy do nas przyjeżdżali i nam pomagali. W tej chwili jesteśmy już na tak wysokim poziomie, nasi pracownicy są tak dobrze wykształceni, że pomagamy naszym kolegom w Chinach, nie inaczej będzie w USA. Na początku będą to oczywiście pracownicy tamtego rynku, ale będziemy pomagać, czyli nasi pracownicy będą jeździć do USA, aby rozwijać tę fabrykę i pomagać w razie problemów – dodaje Pytlewski.

W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa fabryki w USA, pierwsze części z linii produkcyjnej zjadą prawdopodobnie w 2018 roku. Aktualnie firma Haering Polska zatrudnia w piotrkowskim zakładzie 1800 osób.


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (57)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ekspert ~Ekspert (Gość)24.06.2015 16:24

Rygor tam jest. Przyzwyczajeni do ciężkiej pracy narzekać nie będą. Miastowi czy tacy, którzy się przez całe życie obijali będą mieli z tym problem. A jeśli przy okazji ktoś nie jest osobą konfliktową i będzie dobrze żyć z kierownikami, to sporo zarobi.

112


Anonim ~Anonim (Gość)14.08.2015 04:40

Ludzie, ale wy glupoty piszecie. Owszem jest ciężko, ale nikt nikomu na siłe nie każe pracować w tej firmie. Zarobki zależą od dzialu na jakim się pracuje. Mozna prawie nic nie robic i miec 1800 na ręke, ale można tez cieżko tam pracowac i miec z jedną setko 2780 na ręke. wybór należy do was. jak ktos sie do niczego nie nadaje to narzeka że ledwo zarobił 2000:) proste

10


zarobki ~zarobki (Gość)26.06.2015 07:31

napisze ktoś ile konkretnie brutto albo na ręke płaci ta firma pracownikowi z dłuższym stażem bo słysze tak różne opinie że wierzyć się nie chce Niektórzy twierdza że maja 5 tys.zł brutto bez weekendów a na koncie ledwo 2 tys.zł odłożone i wiecznie pożyczają od rodziców
czy pracuje w tej firmie taki pan z wyższego stanowiska co nosił za krótkie spodnie ??

20


Qla ~Qla (Gość)25.06.2015 20:57

wiocha u Heringa i kumoterstwo,a człowiek ,który pracuje tyle lat ,i ma pojęcie o danej pracy ,nie może się przez tych burków odnaleść!!!!!!!

53


,,, ~,,, (Gość)25.06.2015 14:29

Majstrow chamow wyslac do USA

81


ona ~ona (Gość)25.06.2015 12:35

Mialy byc komentarze na temat wyjazdu do USA a nie jak jest lub nie jest w firmie. Ja osobiscie nie narzekam chociaz wolalabym miec wiecej weekendow wolnych ale niestety potrzebne czesci wiec trzeba robic. Ile ludzi tyle opinii. A co sie tyczy wyjazdu osobiscie jak bym juz musiala to wole do Niemiec bo blizej i wgl. A tam bym sie bala za duzo kataklizmow i wgl. Fakt zarabiamy mniej niz w Niemczech mimo ze to samo robimy co jest nie fer ale na piotrkow dobre zarobki.

17


jontek ~jontek (Gość)25.06.2015 07:32

to się zwolnij jak ci żle ja nie narzekam nikt cię na siłe nie trzyma.B o kiedyś było lepiej włączyć maszyne i do kumpla obok na kawke i szluga skończyły się czasy złodziejstwa przez takich jak ty teraz tak jest byś zapier....ł 20 lat temu to byś się nauczył pracy ,a nie łache robi że robi sajonara pozdrawiam

34


ja 123 ~ja 123 (Gość)25.06.2015 07:24

lepiej iść do roki na sklejki ja mam 1200 z sobotami i mogę gadać przez telefon ile chce tylko palić nie wolno

64


ja ~ja (Gość)25.06.2015 07:06

wiochmeny chwala się na cała okolicę gdzie to nie robią i za jakie pieniądze a w rzeczywistości z 4erema setkami maja 2500 do ręki

102


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat